No Man’s Sky’ı tamamıyla keşfetmek 5 milyar yıl sürecek!

Bu yazı 10 yıl önce eklendi.

Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky‘ın kendiliğinden gelişen yapısının ortaya koyabileceklerini anlatarak bitirmek mümkün görünmüyor. Oyun evreni o denli geniş olacak ki, tamamını keşfetmeye kendi güneşimizin tahmin edilen ömrü bile yetmeyebilir.

No Man's Sky Gamescom 2014

Geçtiğimiz haftaki Gamescom etkinliğinde Hello Games kurucularından Sean Murray oyun evreninin büyüklüğünü açıkladı. Oyun geliştirilmeye ilk başlandığında, ekip evrendeki tüm gezegenlerin oluşturulması için 32 bit’lik bir rakam kullanıyormuş. Bu 32 bit’lik rakam ile her gezegende bir saniye geçirmek koşuluyla dört-beş bin yılda oyun evrenini keşfetmek mümkünmüş.

Bu yetmemiş olacak ki, ekip 64 bit’lik bir rakam kullanmaya karar vermiş. Böylece her gezegende bir saniye geçirilmesi durumunda tüm evreni keşfetmek  beş milyar yıl sürecek. Yani, kendi dünyamızın ve güneşimizin bu kadar zamanı kalmadığını düşünürsek (ayrıca birileri ölümsüzlüğün sırrını bulmaz ise), hiç kimse oyundaki her şeyi görme şansına erişemeyecek.

No Man’s Sky resmi sitesi için tıklayın.

No Man’s Sky Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar