No Man’s Sky’ı tamamıyla keşfetmek 5 milyar yıl sürecek!

Bu yazı 6 sene önce eklendi.

Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky‘ın kendiliğinden gelişen yapısının ortaya koyabileceklerini anlatarak bitirmek mümkün görünmüyor. Oyun evreni o denli geniş olacak ki, tamamını keşfetmeye kendi güneşimizin tahmin edilen ömrü bile yetmeyebilir.

No Man's Sky Gamescom 2014

Geçtiğimiz haftaki Gamescom etkinliğinde Hello Games kurucularından Sean Murray oyun evreninin büyüklüğünü açıkladı. Oyun geliştirilmeye ilk başlandığında, ekip evrendeki tüm gezegenlerin oluşturulması için 32 bit’lik bir rakam kullanıyormuş. Bu 32 bit’lik rakam ile her gezegende bir saniye geçirmek koşuluyla dört-beş bin yılda oyun evrenini keşfetmek mümkünmüş.

Bu yetmemiş olacak ki, ekip 64 bit’lik bir rakam kullanmaya karar vermiş. Böylece her gezegende bir saniye geçirilmesi durumunda tüm evreni keşfetmek  beş milyar yıl sürecek. Yani, kendi dünyamızın ve güneşimizin bu kadar zamanı kalmadığını düşünürsek (ayrıca birileri ölümsüzlüğün sırrını bulmaz ise), hiç kimse oyundaki her şeyi görme şansına erişemeyecek.

No Man’s Sky resmi sitesi için tıklayın.

No Man’s Sky Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar