Nvidia’ya göre PC en üstün oyun platformu!

Bu yazı 10 yıl önce eklendi.

Xbox One - PS4 - PC

PS4 ve Xbox One’ın piyasaya sürülmesinin ardından “Hangisi en iyi oyun platformu?” tartışmaları sürerken, popüler grafik çipseti üretisi Nvidia’nın satış müdürü Matt Wright “üçüncü ve daha üstün bir seçenek var; PC!” çıkışıyla tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı.

Online oyunların büyük önem kazandığı günümüzde, sosyal kalmayı tercih edenler için PC hiç şüphesiz hâlâ gözde oyun platformu. Yine de klavye ve mouse ikilisi vazgeçilmez görünse de, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn gibi bir MMORPG ve çok sayıda aksiyon MMO oyunu ile PS3, PS4 gibi konsolların da online oyunlara elverişli olduğu görülüyor.

PC sürekli gelişebilen bir platform olsa da, oyun oynamayı düşünenler için hem donanımsal, hem de yazılımsal olarak pek çok derdi de beraberinde getiriyor. Hangi ekran kartını seçeceğinizden, donanım sürücülerinin yüklenmesine, yazılımlar arası çakışmalardan, basit uyumsuzluklara, kafa yorulması ve çözülmesi gereken pek çok soruna hazırlıklı olmak gerekiyor. Ancak oyun konsollarında oyunu indirir ya da DVD / Bluray vb. medyayı ilgili bölüme takar, oynamaya başlarsınız. Donanımınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağı sorusuna kafa yormazsınız.

Sonuç olarak PS4, Xbox One ve PC platformlarından hangisinde oyun tecrübesinin daha üstün olduğu, tamamen oyuncunun beklentilerinin ve ortaya koyabileceklerinin ne olduğuna bakıyor. Bugün PS4 ve Xbox One’ın sunduğu üstün grafik performansını PC’ler de de görebiliyoruz. Hiç şüphesiz 2 sene sonra yeni nesil konsollar PC’nin gerisinde kalacaktır. Ancak PC’de Metal Gear Solid, Killzone, Halo ve konsollara özel daha pek çok mükemmel oyunu görmek mümkün olmayacak.

Nvidia müdürünün yaptığı açıklamayı da yeni nesil konsolların AMD ile anlaşmalarına ve grafik çipsetlerini AMD’ye ürettirmelerine bağlıyorum. Böyle çırpınışlar Nvidia gibi bir deve hiç yakışmıyor.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar