PC İçin Tomb Raider’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Daha önceden Xbox için özel olarak timed exclusive olarak çıkışının gerçekleştiği Rise of the Tomb Raider oyunu için, PC platformuna çıkış tarihi de belirlendi. İşte, Steam’da yer alan o tarih!

1353491582394612369

Yayımcılığını Square Enix’in yaptığı ve geliştirmesini Crystal Dynamics şirketinin üstlendiği, Rise of the Tomb Raider oyunu, sonunda PC’e çıkıyor. Tarihin belli olmasından sonra, oyuncuların heyecanlandığını söyleyebiliriz.

Daha önceleri, Microsoft ile yayıncı firmanın yaptığı anlaşmayla birlikte, Xbox One ve Xbox 360 konsollarına özel olarak çıkartılan oyun, büyük bir merak uyandırmış ve PlayStation 4 ile PC platformuna ne zaman geleceği bilinmiyordu. Dün akşam saatlerinde Steam’daki oyunun resmi sayfasından bir duyuru paylaşıldı ve oyunun çıkış tarihi belli oldu. Böylece, bu durumdaki merakta giderilmiş oldu.

Tomb-Raider-7

Yapılan açıklamaya baktığımız zaman, oyunun kesin çıkış tarihi 2016 Ocak ayı olarak belirtiliyor. PC için giderilen bu merak konusu, PlayStation 4 için belirsizliğini korurken, tahminlerimize göre; 2016 son çeyreğinde PlayStation 4 içinde sunulması bekleniyor.

Serinin bu son oyununda, 2013 yılında sunulan oyunun devamı niteliğinde olup, Lara’nın Suriye’den başlayıp sürüklenerek ilerleyen macerası konu alınmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir