Prime World’de Son Durum

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Prime World

Klasik üç hat MOBA’lardan sıkıldıysanız veya MMO oynarken MOBA’lardaki PVP heyecanını arıyorsanız Nival’in geliştirdiği Prime World sizin için iyi bir alternatif olabilir. Prime World hemen her hafta gelen güncellemeler, yenilikler ve PVE oyun modu gibi MOBA’da pek rastlanmayan özellikler sayesinde son dönemin en dinamik oyunlarından biri.

Oyuna en son eklenen “İmtihanlar” isimli PVE tabanlı yeni mod oyunculardan büyük ilgi görüyor. Son güncelleme 9.8.5 ile, popüler Prime World kahramanları Mucit, Ressam, Vampir, Kurtbey, Ateşli Tilki ve daha pek çokları yeniden düzenlendi. Kahramanlara gereken yeteneklerin Savaş Ödülü olarak çıkmasında düzenlemeler yapıldı. Oyuncular önemli birtakım yetenekleri artık daha rahatlıkla alabilecek.

Pek çok yeniliğe sahne olan Prime World’deki dinamizmin perde arkasında deneyimli bir ekip var. Prime World’ün yapımcısı olan Nival Interactive ekibi geçtiğimiz aylarda yayınlanan Prime World 2013 Resmi Fragman videosunda şöyle diyor: “Blitzkrieg, Etherlords, Silent Storm, Heroes of Might & Magic 5’i biz yaptık. Ancak, bu oyun [Prime World] uğruna, devam serilerini getirmedik.”

Nival ekibi Prime World için olduğu kadar, Türkiye’deki oyun piyasası için de heyecan duyuyor ve olumlu şeyler düşünüyorlar. Pazarlama Direktörü Sergey Galyonkin, Nival’in Türkiye oyun pazarına girişini şu şekilde anlatıyor: “Prime World’ü CIS bölgesinde (eski Sovyetler Birliği ülkeleri) başlattık ve başarılı olduk; Türkiye bir sonraki ülke olarak doğru seçimmiş gibi göründü. Türk oyuncuların PVP’yi ve strateji oyunlarını çok sevdiğinin farkındayız. Bunun için Prime World’ün bu kitleye uyacağını düşündük.” Oyun Operasyon Departman Lideri Ivan Spijarskiy ise şöyle diyor: “Prime World bizim Türkiye’de çıkarttığımız ilk oyun. Piyasa hakkında çok büyük tecrübe ve bilgi ediniyoruz. Çok fazla şey öğrendik. Er ya da geç başka Nival oyunlarını da piyasaya sunacağız ve onları siz de beğeneceksiniz.”

Sergey Galyonkin, oyun şirketlerinin Türk piyasasında büyüyebileceği geniş bir alan olduğunu düşünüyor. Sergey, “Öncelikle, online PC oyunlarının sayısı kredi kartlarının ve diğer ödeme yöntemlerinin sayısıyla orantılı olarak yükselecektir” diyor ve ekliyor: “Bunu Rusya’da gördük. 10 yıl önce piyasa SMS ile ödemeler üzerine kuruluydu. Kredi kartı ve ödeme kiosk’leri yaygınlaştıktan sonra piyasa büyüdü. Ayrıca, bence mobil bir sonraki büyük hit ve bu konuda Türkiye piyasasında çok fazla fırsat var.” Ivan Spijarskiy ise oyunların Türkiye’deki potansiyelin yarısına bile ulaşmadığını düşünüyor. Buna sebep olarak da ISP’lerin (internet servis sağlayıcısı) yavaş gelişmesini görüyor.

Prime World uğruna pek çok ünlü oyun serisinin devamını getirmeyen ve tamamen Prime World’e odaklanan Nival hem bu oyundan hem gelecek oyunlardan hem de Türkiye pazarından çok umutlu. Önümüzdeki günlerde şirketin Türk oyunculara pek çok sürprizi olabilir.

Prime World incelemesi için tıklayın.

Prime World 2013 Türkçe Fragman

Prime World’de Yeni Skin’ler

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar