Rail Nation açık betası yolda

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Rail Nation

Almanya’dan Bright Future tarafından geliştirilen yeni demiryolu oyunu şimdi tüm Türkçe konuşan oyuncularına açılıyor.

Trenler insanları hep büyülemiştir – dünyada milyonlarca meraklı boş zamanlarını tren yolları, lokomotifler ve onların takip ettikleri rotalarla ilgili her şeye olan bu meraklarının peşinde geçiriyor. Bu temaya ithaf edilen başarılı masa oyunları, bilgisayar oyunları ve TV programları bulunuyor- ancak şimdiye kadar bu alanı kapsayan hiçbir çağdaş online oyun halkın dikkatini çekmedi. Travian Games ve bağlı kuruluşu Bright Future (Miramagia, FIFA Manager 13) ise bu zorlukla mücadele etmekten fazlasını yaptılar. Şimdi tüm raylar yerine oturdu ve ücretsiz Rail Nation ilk açık beta seyahatine koyulmak üzere istasyondan çıkıyor!

Halihazırda, 250 binin üzerinde demiryolu hayranı Almanya, Fransa, Rusya ve İskandinavya’daki bazı sunucular üzerinden birbirlerine meydan okuyor. Türkçe konuşan demiryolu hayranları da artık kendi dillerinde Rail Nation oynayabilecek. Oyun Türkçe dilinde tamamen yerelleştirildi.

Strateji oyunu altı ardışık tren yolu çağına bölündü ve binlerce oyuncu ile yapılan yoğun kapalı-beta aşaması esnasında kapsamlı bir ince ayar sürecinden geçti. Şimdi tüm ilgili strateji oyuncuları ve tren yolu meraklılarının kendi tren yolu şirketini kurma, ekonomik olarak uygulanabilir araçlar yaratmak için stratejik teknik bilgilerini kullanma ve şirketler formunda ittifak kurma fırsatları bulunuyor.

Eğlence play.rail-nation.com adresinde başlıyor.

Demiryolu işinde hareket her şey demek olduğu için, Rail Nation’ın, üç boyutlu tren modelleri ile birlikte dinamik bir çevre planı bulunuyor.  Her yeni dijital demiryolu işadamı, diğer şirketlerle doğrudan rekabet halinde, kendi sermayesini ve şirketinin prestijini geliştiriyor. Etkili rotaların; stratejik kurnazlığın yanı sıra 40’ın üzerinde farklı mal taşımak için kapsamlı zaman çizelgeleriyle birlikte planlanması gerekiyor. Artan kar oranları; buharlı, dizel veya elektronik lokomotif filosu ile farklı türde vagonlar inşa etmek için kullanılabilir. Oyun esnasında, şirket giderek artan sayıda şehirlerde hizmet verebilir ve diğer oyunculara karşı büyük ölçekli ulaştırma yarışmalarında mücadele edebilir. Şehirlerde hedeflenen mal teslimatları da gelişimi etkileyebilir.

Oyuncular, istasyon altyapısını görmezden gelmeyi göze alamaz ve örneğin lokomotif barakalarını, kontrol merkezlerini ve tren istasyonlarını iyileştirmek için doğru hareketlerde bulunduklarında kârlı bonuslar kazanma şansına sahipler. Çok oyunculu bir şirket kurma ve arkadaşlarını, rakiplerini, hatta daha azılı rakiplerini tek bir şirkette bir araya getirme opsiyonuyla Rail Nation, ortak oyun deneyimine büyük değer veriyor.

Rail Nation kullanıcı dostudur ve ileri stratejik opsiyonlardan feragat etmeksizin, hem uzman browser oyuncularına hem de acemilere hitap ediyor. İlk demiryolu browser oyunu 3-4 aylık rauntlar halinde oynanıyor ve demiryolu meraklıları için birçok heyecan verici özellik taşıyor.

Şu anda İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Flemenkçe, Portekizce, Danca, İsveççe, Norveççe, Rusça, Yunanca ve TÜRKÇE dillerinde mevcut olan oyun gelecekte başka dillerde de oynanabilecek.

İlgili oyuncular güçlü buharlı veya elektrikli lokomotiflerin başına geçmek için play.rail-nation.com adresinden kayıt yaptırabilirler. Düzenli bilgi ve güncellemelerin paylaşıldığı bir facebook hayran sayfası da mevcuttur: facebook.com/railnation

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar