RF Online

Bu inceleme 12 yıl önce eklendi.
admin
RF Online
 • Grafik
  7.4
 • Ses
  8.2
 • Hikaye
  7.3
 • Oynanabilirlik
  6.9
 • Genel Puan
  7.1

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

RF Online

RF Online İnceleme

Not: Oyunun Türkçe sürümü sonlandırıldı. GamesCampus üzerinden İngilizce dilinde oynanabilir.

Bir zamanların en iyi MMORPG oyunu seçilen ve çok ses getiren Twelve Sky 2 ile tanıdığımız Mayn Games şimdi başka bir MMORPG ile karşımıza çıkıyor. 7 Mart itibariyle açık betaya geçen, Türkiye’nin ilk sci-fi (bilimkurgu) temalı oyunu olma özelliği taşıyan Rising Force Online sizleri bambaşka bir dünyaya sürüklüyor.

Uzay gemileri, jetler, robotlar ve değişik haritalarıyla sizi alışılmışın dışında bir macera turuna çıkaran RF Online atmosferiyle sizi kendine çekiyor. Farklı 3 ırkın bulunduğu Rising Force Online’da 30 un ustunde class bulunuyor. Bu class’lar ilk başta her ırkta 3-4 çeşitken ilerki seviyelerde kollara ayrılıyor ve class sayısı fazlasıyla artıyor. Bu seçimlerden ilkini 30. seviyede yapıyorsunuz; karşınıza çıkan 2 farklı class’tan birini seçebiliyorsunuz. 40. levelde ise karşınıza 30 levelde seçtiğiniz classa göre 2 farklı class çıkıyor, bunlardan birisini seçiyorsunuz ve bu son seçiminiz oluyor.

Irklar:

Bellato Irkı: Gezegenlerindeki fazla yer çekimi nedeniyle ufak bedenlere sahip olan Bellato ırkı teknolojiyi önemseyen ve büyü gücünü destekleyen bir ırktır.

Cora Irkı: Bir çok tanrıya inanan bu ırk teknolojiyi önemsememektedir. İnandıkları tanrılara başka ırkların da iman etmesi için büyük savaşta yerlerini almışlardır ve en büyük amaçları budur.

Accretia Irkı: Gezegenlerindeki zor yaşam koşulları nedeniyle bedenlerinden arınıp organlarını üstün teknoloji ile makine haline getirmiş olan robotik bir ırktır. Amaçları üslerini korumak ve imparatorluklarını yüceltmektir.

Irklar ve classlar hakkında daha fazla bilgi için:

http://rehber.rfturkiye.com/sinif-sistemi

Orta düzeyde grafiklere ve efektlere sahip olan Rising force Online’da gelişmiş bir craft sistemi bulunmaktadır. Hatta oyunda sırf craft özellikleriyle tanınan class’lar bile bulunmakta. Oyun nadir rastladığımız bir skill sistemine sahip, skillerinizi geliştirmek için kitap almaya ya da level atlamaya ihtiyacınız yok; skilleriniz onları kullandıkça gelişiyor, bu yüzden skillerinizi geliştirmek için sık sık kullanmanız gerekiyor. Oyunda her gün ırklar arası savaşlar yapılıyor ve bu savaşlar sonucunda bir çok değişim oluyor. Mesela savaş sonucunda tüm ırktaki oyuncular aldıkları iyi sonuçtan dolayı bazı özelliklerini arttıran buff’lara sahip olabiliyorlar.

Rising Force Online‘da gelişmiş bir ticaret sistemi de bulunuyor. Irk savaşları sonucunda oyunda bulunan vergi oranlarında değişikler olabiliyor. Savaşta alacağınız bir kötü sonuç birden satın alacağınız nesnelerin fiyatını arttırıyor ve satacağınız nesnelerin maliyetini düşürüyor, bundan dolayı savaşlara çok önem veriliyor ve savaşlar çekişmeli geçiyor.

Rising Force Online bir çok kapsamlı özellikleri, bilimkurgu teması ve gelişmiş class sistemiyle MMORPG oyunlar arasında iyi bir seçim olabilir. Yeni oyun olması nedeniyle oyunda görevler ve bazı özellikler açısından eksiklikler yer alsa da oyunun forumundan alacağınız yardımlarla oyun sistemine alışmaya başlıyorsunuz. Oyunun 4 Nisan’da tam sürüme geçmesinin ardından bu sorunlarında ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]

[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 2000
İşlemci: Herhangi bir Intel Pentium 3 işlemci
RAM: 256 MB
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: nVIDIA Geforce FX serisi / ATI Radeon 9500 veya üstü

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 2000
İşlemci: Herhangi bir Intel Pentium 4 işlemci
RAM: 1024 MB (1GB)
HDD: 6 GB ve üstü
Ekran Kartı: nVIDIA Gefore 6 / ATI Radeon X700 veya üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. kaan dedi ki:

  Türkiye sunucuları kapanmamışmıydı bu oyunun

 2. Musty dedi ki:

  valla bnde oynadım birader ilk acılsııgında fakat 49 lvlkentam etkinlik ödülü kazanıcakken oyunu kapattılar ama tekrar acılıor haberin olsun

 3. MMO tutkunu dedi ki:

  bu sefer başka bir şirket yani mayn games açıyor. şuan kapalı betada ancak kapalı beta olmasına aldanmayın :)) üye olup indirip hemen oyuna girip oynayabilirsiniz

 4. EmreAleyna dedi ki:

  Zaman kaybı .

 5. Arda yılmaz dedi ki:

  Kötü bir oyun.