SMITE

Bu inceleme 12 yıl önce eklendi.
SMITE
 • Grafik
  8.5
 • Ses
  8.4
 • Hikaye
  8.6
 • Oynanabilirlik
  7.1
 • Genel Puan
  7.7

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]SMITE

SMITE İnceleme

Tribes: Ascend ile hedeflerinin büyük olduğunu kanıtlayan Hi-Rez Studios‘un yayıncılığını üstlendiği SMITE, DOTA ile ünlenen MOBA türü online oyunların son temsilcisi. Yunan, Mısır ve İskandinav inanışlarından tanrıların aralarındaki savaşları konu alan ve bu nedenle çeşitli tartışmalara da neden olan SMITE‘da oyuncular zekice tasarlanmış arenalarda başarıya ulaşmak için tanrısal güçlerini ve takım taktiklerini kullanıyorlar.

DOTA ve League of Legends gibi daha önce yayınlanan ve izometrik kamera açısından oynanan MOBA oyunlarından farklı olarak SMITE‘da TPS kamera açısı tercih edilmiş. Bu görsellik ve oynanabilirlik açısından olduğu kadar, stratejik açıdan da SMITE‘ı diğerlerinden farklı kılıyor. Arenalar diğer oyunlara benzer olsa da, düşman NPC’ler artık ağaçların arkasında saklanmak yerine tam arkanızda, ölümcül darbeyi indirmeye hazırlanıyor olabilirler. Bu durumda her köşeyi kolaçan etmenin ve yardımcılarınızı göz önünde tutmanın yanında, mini haritanızdan da gözünüzü ayırmamanız gerekiyor.

MOBA tarzı tüm oyunlarda olduğu gibi SMITE‘ta da seçilebilir tanrılar niteliklerine göre sınıflandırılmışlar. Oyuna başladığınızda seçebileceğiniz tanrılar Tank, Assassin, Mage veya Support sınıfından olabiliyor. Başlangıçta sadece 5 tanrı arasından seçim yapabiliyorsunuz fakat seviye atladıkça yeni tanrılar açılıyor veya gerçek para ile satın alabiliyorsunuz. Tank karakterler ön saflarda çarpışıp yüksek miktarda hasara dayanabiliyorlar. Assassin hızlı ve yüksek hasar verme potansiyeline sahip, fakat çok dayanıklı değil. Mage uzak mesafelerden büyü gücüyle yüksek hasar veren saldırılar gerçekleştirebiliyor. Support ise healing ve buff güçleri ile takım arkadaşlarına destek oluyor.

Tanrılar bir araya geldiğinde savaş başlıyor ve karşılaşmalar oldukça yoğun geçiyor. Takım oyunu belirleyici rol oynadığı için müttefiklerinizle iletişim kurmak büyük önem taşıyor.

SMITE‘ın grafikleri ise göz alıcı ve TPS kamera açısı sayesinde çarpışmaların tüm görsel güzelliğine şahit oluyorsunuz. Tanrıların tasarımları ve skill efektleri harika görünüyor. Karakterinizin görünümüyle tatmin olmadıysanız ve yenilik arıyorsanız çok sayıda kostüm de satın alınabilir durumda.

SMITE genel olarak kusurlarından büyük oranda arındırılmış ve lag gibi problemlerle de karşılaşmadığınız için savaşlar çoğunlukla akıcı geçiyor. MOBA türüne yeniyseniz başlangıç için SMITE iyi bir tercih olabilir, fakat öğrenme sürecinin uzunluğunu ve takım arkadaşlarınızın şikayetlerini göz önünde bulundurmanız gerektiğini belirtmekte fayda var.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP SP2, Windows Vista veya Windows 7
İşlemci: Core 2 Duo 2.4 GHz veya Althon X2 2.7 GHz
RAM: 2GB (XP), 3GB (Vista, Win7)
HDD: 10GB
Ekran Kartı: 512MB RAM ve Shader Model 3.0 destekli NVIDIA veya ATI/AMD

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
İşlemci: Quad-core Intel veya AMD CPU
RAM: 4GB
HDD: 10GB
Ekran Kartı: 1GB RAM ve Shader Model 3.0 destekli NVIDIA veya ATI/AMD
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. Garantulacc dedi ki:

  Merhaba,peki şuan CB’da mı yok açık betaya girdimi cb daysa keyleri nereden elde edebilirim 🙂

 2. Uraltay dedi ki:

  Hala kapalı betadamı oyun?

 3. Ali Hasan Dere dedi ki:

  Setup yüklerken oyun seçiminde Closed Beta yazıyor bir açıklık getirir misiniz ?

  • Mert dedi ki:

   Çünkü oyun hala kapalı beta arkadaşım 2013 ‘de açık betayı planlıyor larmış ..Birde açık beta demiştiniz ama ..

 4. korkak dedi ki:

  S.A. arkadaşlar oyun paralı mı

 5. özgür dedi ki:

  kontrolleri ile güzel bi moba (multiplayer online battle arena) fakat eksileri sadece yetersiz bilgi değil 😀 çünkü bir moba oyuncusu kolaylıkla oynayamaz bu oyunu çünkü karekter sayısı fazla olmadığı için ve karekterlere kolay alışılamadığı için zorluk yaşayanlar mutlaka çıkacaktır . Benim açımdan en kötü olan kamera açısı çünkü bi moba da alan etkili skiller atılır ve bunları atabilmek için bu tür bir kamera gerekemzdi LoL , DotA , HoN, PW gibi oyunlarda olduğu gibi alan göstere bir kamerası olmasınız isterdim 😀