Sonsuz Macera GamersFirst tarafından kapatıldı ve Aeria Games’e geçiyor

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.
Emre Yolyapan

Sonrasuz Macera, Runes of Magic olarak Aeria Games'e geçiyor

Runes of Magic ismiyle bilinen ve yaklaşık 3 sene önce GamersFirst tarafından Sonsuz Macera ismiyle bizlere sunulan oyunun sunucuları kapandı ve oyunun en baştan büyük bir içerikle AeriaGames tarafından Türkçe olarak bizlere sunulacak. Bunun en büyük nedeni ise GamersFirst firmasının yönetici kadrosunun senelerdir bir çok soruna çare bulamaması, oyunda bulunan bazı bug ve açıklara müdahale edilmemesi ve bazı yöneticilerin taraflı davranması oyunun kapanmasına yol açan en büyük nedenlerden. Bunun sonucunda olan yine oyuna emek harcayan oyuna para harcayan oyunculara oluyor.

Daha öncede GamersFirst firmasının yayımladığı ve sonradan kapadığı oyunlar bulunuyordu ve bu listeye Sonsuz Macera’da dahil oldu.

Oyunun AeriaGames firmasına tarafından alındığı ve yepyeni içerikleriyle Türkçe olarak yeniden Runes of Magic ismiyle bizlere sunulacağı duyuruldu.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. Alican okyay dedi ki:

  oyunu kötü oluğunu söyleyemem sırf türkçe olduğu için denemek istiyorum orta halli yabancı dil sıkıntısı yüzünden oyun bırakmakdan yoruldum seven souls, warhammer , eliguim ,dragon oah ,su an aklıma gelen onlarcasından bi kaçı ve birde hepimizin bildiği knight online.

 2. Emre Yolyapan dedi ki:

  Oyun bir çok kez en iyi mmorpg oyunlar arasında gösterildi ve oyun WOW’a benzerliği nedeniyle bir çok kişi tarafından ilgi görüyor.Yeni bir başlangıç için oldukça iyi bir seçim olabilir ama para harcamak zorunda olacağınız bir oyun.

 3. sebo dedi ki:

  bende bu oyunun bir parcasıyım ve suan bu oyundada sw nin en sağlam karakterlerinden birine sahibim. amaki 3 sene boyunca uğraştıkdan sonra karakterlerin siliniceğini haber aldık. 13 nisan 2012 tarihinde resmi yazı acıklanında ben ve benim gibi bir cok arkadasım üzüldüler. bunca zamandır emek vermiş, zaman harcamıs ve üstelik TL yatırıp siliniceği duyan arakdaslarım oyuna karsı bende dahil olmak özere argo kelime kullandık ve hak ediyorlar. Nedeni ise tüm karaktelerin silinmesi. Bizi resmen kullanıp bir pacavra gibi bir köşeye atmaları yüzünden oyuncuların %60 70 i bırakmayı düşünüyor. Artık bizden sonra kac oyuncu katılır bu oyuna bilemem. Atalarımız doru söylemiş ‘dereyi görmeden pacayı sıvamıcaksın’

 4. Emre Yolyapan dedi ki:

  Bunun en büyük suçlusu gamerfirsttir.Aeria Games bozulan oyunu düzeltmek için bu oyunu gamerfirst firmasından aldı.3 sene uğraşmanız emek harcamanız emeğinizin boşa gitmesi gerçekten uzucu bir durum ama bu kadar kötü bir hizmet veren oyuncusunu önemsemeyen bir firmaya para saçmak onları zengin etmek ne kadar doğru orasıda tartışılır sizi önemsemeyen bir firmayı siz önemsemişsiniz.

 5. kenan ak dedi ki:

  size az bile yapmışlar. gamerfirst ve K2 firması tüm dünya çapında sahtekar ve çıkarcı bir firma olarak bilinmektedir. Bunu MMORPG dünyasındaki oyuncuların hemen hemen hepsi bilir. sizde ögrenmiş oldunuz.

 6. Ali Ege TAŞ dedi ki:

  Arkadaşlar kötü düşünmeyin oyunun başalngıcı bölüm III ile glecek yani 62 yaması 😀 aeria gamese kayıt olup runes of magic tr sine tıklayıp betada yerini ayırta tıklayın.Ben bu oyunu 2009 gamerfirstten beri oynuorum ve herşeyi takip ediyorum.Site:http://tr.runesofmagic.aeriagames.com/ girip görebilirsiniz acele edin daha güzelini oynayalım.Çünkü yine bize eşit ve adil shaiya gm leri eşlik etcekç

 7. Ali Ege TAŞ dedi ki:

  Oyundapara pek harcamassınız runes of magic her 5 lvl de bir nakit eşya hediesi verio ayrıca girişte size 200 elmas verebilir.Gamerfirst kötü ama onlar 200 elmas vermisti.

 8. sebo dedi ki:

  arkdasım sen neyden bahsediyorsun. kendi karakterimin elmas olarak hesabını ortaya koysam 150.000 k dan fazla elmas cıkar. ben ne yapayım 200 elması. bide üstüne hediye diorsun. onların vericekleri item yerin dibine batsın. + bunların her lw de vericek olan nakit hediyesi ve elması , benim 1 itemimin %10 u bile etmez. bizim sıkıntımız pacavra gibi kullanıp bir köşeye atmaları…

 9. Ali Ege TAŞ dedi ki:

  yav arkadas güzel bişey sölüoz içine ediosunuz.Neyse bence girin çünkü 62 lvl olabilircez..70 k hp yapabilecez.Yani girin hem düzenli bir oyun yasayalım.Shaiya yorumları gayet güzel bizede shaiya gm leri eşlik etcek.Hem serverin en iyisi olabilicez bastan basladımızdan.

 10. Yusuf dedi ki:

  ” kenan ak”a katılıyorum.Gamer First ve K2 gerçekten yönetmesini bilmeyen beceriksiz bir firma.Her şeyi eline yüzüne bulaştırıyor.Daha bi işi düzgün yaptığını göremedik.

 11. Ömer Yıldız dedi ki:

  lan aeria da bıraksa usa serverinden oynayın 😀