Star Wars: The Old Republic İlk İzlenimler

Bu yazı 13 yıl önce eklendi.

Star Wars The Old Republic

Bu ay raflardaki yerini alacak olan Star Wars: The Old Republic‘i geçen haftaki test aşamasında deneme fırsatı buldum. 2 günlük test süresi boyunca SWTOR‘dan edindiğim izlenimler Bioware’in doğru yolda olduğunu yönünde.

Star Wars evreni hakkında filmleri izlemiş olsun ya da olmasın herkesin az çok fikri vardır. Haliyle oyuna başlarken Sith Empire ya da Galactic Republic taraflarından birini seçmek durumundasınız. Karanlık tarafı temsil eden Empire için seçilebilir başlangıç sınıfları: Sith Warrior, Bounty Hunter, Sith Inquisitor ve Imperial Agent. Gücün aydınlık tarafında duran Republic için ise Empire’a eşdeğer Jedi Knight, Trooper, Jedi Consular ve Smuggler sınıfları tanımlanmış. 10. seviyeye ulaştığınızda hikaye sırasında tanıştığınız bir Companion (yardımcı) maceranıza dahil oluyor ve iki Advenced Class’tan (alt sınıf) birini seçebiliyorsunuz.

Star Wars: The Old Republic‘in can alıcı noktalarından biri, pek çok MMORPG’de eksik olan, bir hikayenin parçası olduğunuz hissini yaratabilmesi. Dragon Age ve Mass Effect gibi önceki Bioware oyunlarının izinden giden SWTOR‘de tüm NPC’ler özenle seslendirilmiş. Diyaloglar çizgisel değil; verdiniz yanıtlar size farklı hikaye çizgileri ve Dark Side / Light Side puanları olarak geri dönüyor. Ayrıca yanınızdan eksik etmeyeceğiniz Companion da (yardımcı) aldığınız kararlara ve kendine özgü kişiliğine bağlı olarak size daha fazla sempati duyuyor ya da git gide nefret ediyor. Ustaca kurgulanmış hikaye ve diyalog detayları; üzerine harika seslendirmeler ve sinematik anlatım karakterinizle gerçekten güçlü bir bağ kurmanızı sağlıyor.

SWTOR‘da savaşlar da oldukça etkileyici ve durduğunuz yerde klavye parçalamaktan fazlasını sunuyor. Skill’leri kullanım biçiminiz savaştan sağ çıkıp çıkmayacağınızı belirliyor. Boss kapışmaları ve PvP karşılaşmalarının yeterince zorlu geçtiğini düşünürseniz skill’ler için doğru zamanlama hayati öneme sahip. Savaş animasyonlarının tekdüze olmaması da oyun tecrübesini daha eğlenceli hale getiriyor. Örneğin Jedi Knight ışın kılıcı ile üzerine yağan lazerleri geri savururken gerçekten de lazerlere temas ediyor, aldığınız bir darbe ile karakteriniz geri savruluyor vs. Bazı göze batan bug’lar da yok değil fakat oyunun erken bir aşamada olduğunu hesaba katarak bunların affedilebilir olduğunu düşünüyorum.

Star Wars The Old Republic CB3

Star Wars: The Old Republic‘i ön siparişle alırsanız oyuna 20 Aralık’ta başlama şansına sahip olabilirsiniz. Türkiye’deki online mağazalarda da ön sipariş alımları başladı. Henüz bir şey söylemek için erken gibi görünebilir ama test’teki neredeyse tüm oyuncular SWTOR‘in ayakları yere basan bir MMORPG olduğu izlenimini paylaşıyorlardı. Hatta bir kaç oyuncu Noel’i ailelerinden ayrı geçireceklerini onlara nasıl anlatacaklarının hesabını yapıyordu 🙂 Özetle, Star Wars: The Old Republic‘i ister ön siparişle, ister daha sonra satın alın, pişman olacağınızı sanmıyorum.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. WinqueN dedi ki:

    Yaf paralı değilse 😀 direk indircem