Team Fortress 2

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Team Fortress 2

Team Fortress 2 İnceleme

Half Life, Portal gibi oyunlarla hafızalara kazınan yapımcı Valve, uzun bir aradan sonra yayınladığı Team Fortress 2 ile MMO piyasasında büyük başarı yakalamıştı. Öncülüyle kıyaslandığında ilk dikkat çeken yanı benzersiz görsel tarzı ve esprili atmosferi olan Team Fortress 2 yeni haritalar ve eşyalarla sürekli güncel tutulan, takım bazlı MMOFPS’ler arasında yıldızı en fazla parlayan oyun; ve artık ücretsiz indirip aksiyonun tadına sınırsız varabilirsiniz!

Uzun zaman önce orijinal Half Life için bir mod olarak yayınlanan Team Fortress rol ve takım bazlı multiplayer deneyimini ilk yaşatan oyundu. Ardından tek başına bir oyun olarak hazırlanmaya başlanan Team Fortress 2 projesi yıllarca sürüncemede kaldı. Half Life 2’nin yayınlanmasının ardından tamamen farklı bir görünüme bürünen Team Fortress 2, Orange Box isimli paketin bir parçası olarak yayınlandı.

Team Fortress 2‘nin en dikkat çeken yanı karakterleri. Toplam 9 karakterin her biri kendine has bir mizaca ve role sahip. Örneğin Heavy acı nedir bilmeyen ve önüne gelen her şeyi kahkahalar atarak yok eden bir psikopat. Engineer kritik noktalara yerleştirdiği turret ve patlayıcılarla düşmanlarını hazırlıksız yakalayan soğuk kanlı bir country müzik hayranı. Tüm karakterleri tanıtmayacağım; asıl nokta tüm karakterlerin akılda kalıcı olması için büyük çaba harcandığı ve karakterlerin rollerinin takımın başarısında büyük payı olduğu. Tamamı ağır makinelilerle sahaya inen bir takımın, rolleri etkin bir şekilde kullanıp strateji kuran bir takıma karşı en ufak bir şansı yok. Ayrıca belirtmekte fayda var, roller Team Fortress 2‘de daha da keskinleştirilmiş; yani Medic ya da Sniper ile ortama harala gürele dalmak büyük ihtimalle ölümünüzle sonuçlanacaktır. Hangi karakteri seçtiyseniz ona göre oynamak zorundasınız.

Unutmadan; oyunu indirmek için öncelikle Steam’i kurmanız gerekiyor. Verdiğim indirme linkinden öncelikle Steam’i indirin, Steam hesabınızı oluşturun ve Team Fortress 2‘yi indirip aksiyona dahil olun.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows® 7 (32 / 64-bit) / Vista / XP
İşlemci: 1.7 GHz İşlemci
RAM: 512MB
HDD: 12 GB
Ekran Kartı: DirectX® 8.1 destekli Ekran Kartı (SSE desteği gerekir)

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows® 7 (32 / 64-bit) / Vista / XP
İşlemci: Pentium 4 İşlemci (3.0GHz ya da daha iyisi)
RAM: 1 GB ve üstü
HDD: 15 GB ve üstü
Ekran Kartı: DirectX® 9 destekli Ekran Kartı
[/tab]
[/tabgroup]

8 comments

  1. Hayatımda oynadığım en iyi fps oyunlarından. Özellikle taktik/strateji düzeyi mükemmel. Takımınızla bir bütün içinde çalışmazsanız başarısız oluyorsunuz. Her karakterin üstün ve zayıf yönleri var. Mesela Heavy fazla hasar veren, hpsi çok ama yavaş bir karakter. Scout ise ortalama zarar veren, hpsi ortalama olan ancak çok hızlı olduğu için Heavy’i yenebilen bir karakter, tabii oynayan kişiye de bağlı =)

    Acaba indirsem mi gibisinden tereddüde düşmenize gerek yok, indirin oynayın, bedava oldu artık ve oyun paraya değil yeteneğe bakıyor, isterseniz para ile extra item alabilirsiniz.

  2. Savaşın sevimli hâli diyebiliriz bu oyuna güzelde olur.
    denemenizi önereceğim bir oyundur grafikleri çok hoş ve oynanabilirlik bakımından oldukça rahat ve hızlı
    bir oyundur.

  3. admin ben nezamandır oyunu indirmeye ve kayıt olmaya çalışıorum video koysana çogu kişi yapamıor bnm gibi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir