Valve Açıklama Yaptı!

Bu yazı 5 sene önce eklendi.
admin

Steam’ın geçtiğimiz günlerde hizmet vermesini engelleyecek kadar büyük bir siber saldırının olmasının ardından, Valve cephesinden gelen açıklamayla, bilgilendirme yapıldı.

_1372546268

Dünyanın belki de en iyisi olan Steam, oyun ve oyuncu kitlesini birleştiren bir platformdur. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz günlerde Steam’a belli bir süre erişilemedi. Bunun sebebi ise, yapılan büyük bir siber saldırıydı. 25 Aralık gecesi yapılan, yani Noel adı verilen gecede yapılan bu saldırı, Steam’ı uzunca bir süre, kullanıcıların erişememesi ve kullanılamaz halde kalmasına neden oldu. Valve ise, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu saldırıyla ilgili cevap bekleyen takipçilerine ve oyuncularına, gecikmeden bir açıklama yaptı.

Firmanın açıklamalarına göre, esas problemin Steam Dükkan trafiğinin normal’in 200 katı fazlasına maruz kalmasıyla gerçekleşmişti. Yöneticilerin söylediğine göre önlemler alınmış olsa dahi, saldırıda bir ikinci aşama vardı ve beklenen gibi ilerlemedi. İkinci aşamasında Valve’nin de büyük sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

valve-j4zm_xf1u.640

Belirlenen sorunun, 11:50 ile 14:20 saatleri arasında gerçekleştiğinin de altını çizen Valve şirketi, hiçbir kullanıcının ne hesabının, ne de kart şifrelerinin çalınmadığını savunduklarını bildirdiler. Ancak sağlam bilgi sunan kaynaklara göre, yaklaşık 34.000 hesap tehlike altında!

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar