Wizard101 yakında Türkiye’de start alacak

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.

Gameforge AG, aileye yönelik büyüleyici bir MMO yayınlıyor.

Dünyanın bağımsız en büyük online oyun şirketi Gameforge, Büyü Okulu MMO’su Wizard101 oyununu Türkiye’ye taşıyor. ABD’deki büyük başarısından sonra bir seneyi aşkın süredir Avrupa’yı fethetmiş durumda olan Wizard101, sadece Almanya ve Büyük Britanya’da bir milyonu aşkın oyuncu sayısına ulaşmıştır. Dünya çapında ise Wizard Şehri’nin ve diğer dünyaların sunduğu maceralara doyamayan genç büyücü sayısı 20 milyonun üzerine çıkmıştır.

Wizard101’de, iki güçlü büyücü arasındaki ihtilaf ele alınıyor. Eski büyü profesörü Malistaire, sarmal dünyalarında kaos yaratma amacıyla her yere sürüler halinde büyülü yaratık salıyor. Kuzgunkoru Büyü Okulu Müdürü Merle Ambrose ise Malistaire’ye haddini bildirip ortalığı düzene sokmak için uğraşırken öğrencileri onun yardımına yetişiyor. Oyuncular, büyü öğrencisi olarak başlayıp büyüleri gerektği şekilde kullanmayı öğrenmek üzere çeşitli maceralara katılıyor ve sonunda usta büyücü olmaya hak kazanıyor.

“Birçok Avrupa ülkesinde ve ABD’de kesin başarı sağlamış olan Wizard101 oyununu artık Türk oyuncularının hizmetine sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz”, diyen Wizard101 Ürün Yönetmeni Jörg Flügge şöyle devam ediyor: ‘Wizard101‘i özel kılan sadece sevgiyle hazırlanmış hikâyesi ve oyuncuların heyecanlı anlar yaşadığı büyüleyici dünyalar değil. Velilerin bu büyülü dünyaya çocuklarıyla birlikte dalabilmeleri oyuna başka bir ayrıcalık katıyor. Oyunla bir bütün oluşturan yönergeli sistemiyle velilere oyunun belirli içeriklerini filtreleme imkânı veriliyor.”

Wizard101’in sunduğu özellikler:

Büyü seçenekleri: Oyuncular, Yedi Büyü Okulu’ndan birini seçip esrarengiz sanatların ustası olabilir!

Sadık yoldaşlar: Evcil hayvanlar oyuncuları zor anlarında bile yalnız bırakmayacak!
Sıcak bir yuva: Oyuncular, çalışma odalarını veya büyücü evlerini arzularına göre düzenleyebilir!

Arkadaşlar ve Topluluk: Wizard101’de oyuncular kolayca yeni arkadaşlar edinebilir ve büyük bir topluluğun parçası olabilir.
Güvenlik: Veliler, mevcut birçok ayar sayesinde Wizard101’i çocukları için daha güvenli bir ortam haline getirebilir.

Medya da bu aile dostu büyü macerasının büyüsüne kapıldı:

-Hikâyenin oyuna işlenmiş olması ve güzel bir kitap gibi anlatılması oyunu oldukça farklı kılıyor. (PlayMassive.de)

[…] çocuklar için çevrimiçi rol yapma oyunu dünyasına iyi bir başlangıç yapma fırsatı[…] (buffed.de)

Wizard101’de hoşuma giden birçok özellik var: Farklı elementleri temsil eden büyü okulu sahnelerini muhteşem buluyorum. Dövüş sistemi de yeni ve güzel tasarlanmış gözüküyor. (Spieletipps.de)

Ayrıca Wizard101, Online Gamer Magazine tarafından “Best MMO of 2010” [2010 yılının en iyi MMO Oyunu] ve  Massively.com tarafından “Best Family MMO of the Decade” [Son on yılın en aile dostu MMO oyunu] seçilmiştir ve bunun gibi birçok ödül daha kazanmıştır.

Wizard101 oyununu http://www.wizard101.web.tr  üzerinden isteyen herkes indirebilir ve ana kısmın sonuna kadar ücretsiz oynayabilir. Bu noktadan sonra oyuncular diledikleri premium bölgeleri ve çeşitli özellikleri ya tek tek satın alabilir ya da Wizard Kulübü üyesi olarak etkinleştirebilir. Kontrol sistemi sayesinde veliler, çocuklarının tam olarak ne kadar para harcayacaklarını kendileri belirleyebilir.

Wizard 101 Hakkında
Yayımcı: Gameforge (Avrupa)
Geliştirici: KingsIsle
Türü: Çevrimiçi rol yapma oyunu (MMO)
Platform: PC
Yaş sınırı: +6

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. ozan dedi ki:

    çok güzel ama buradaki resimler çok eski şimdiki muhteşem her şey yenilenmiş mükemel ama tek sorun hep görev okunun aşagıda olması