Wizard101

Bu inceleme 12 yıl önce eklendi.
Wizard101
 • Grafik
  7.5
 • Ses
  7.6
 • Hikaye
  8.2
 • Oynanabilirlik
  7.3
 • Genel Puan
  8.1
+Not: Wizard101 Türkçe sunucuları kapatıldı. İngilizce olarak oynanabilir.

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Wizard101

Wizard101 İnceleme

Not: Wizard101 Türkçe sunucuları kapatıldı. İngilizce olarak oynanabilir.

Daha önce KingsIsle firması tarafından yabancı dilde yayınlanan fakat çoğu kişininin bilmediği Wizard101 şimdi bizlere Metin2 ile tanıdığımız Gameforge firması tarafından Türkçe olarak sunuluyor. MMO tarzında olan oyunda büyücünüzü geliştiripi Wizard şehrini kurtarmayı amaçlıyorsunuz.

Adından da anlaşıldığı üzere oyun büyücüleri ele alan bir oyun. Sadece büyücü sınıfı bulunmakta ve bu büyücünüzü geliştirip yeni büyüler öğrenebiliyorsunuz. Wizard101‘de ateş, buz, fırtına, efsane, hayat, ölüm ve denge büyücüsü olmaz üzere 7 farklı çeşit büyücü bulunmakta. Bunların farklı farklı özellikleri bulunuyor. Oyunda karakter yaratmaya başladığınızda size kendi hayatınızla ilgili bazı sorular soruluyor, bu sorulara vereceğiniz cevaplar doğrultusunda oyun size en yakın büyücü çeşidini seçiyor ama tabi isterseniz bu soruları geçip kendiniz istediğiniz büyücü çeşidini seçebilirsiniz. Oyuna girdiğinizde büyü okulunun lideri size oyun hakkında bir çok bilgi veriyor ve sizi eğitiyor. Atıldığınız bu macerada bu kişiyle sürekli irtibat halinde oluyorsunuz.

Wizard101’in etkili bir hikayesi ve atmosferi bulunuyor, bu sayede oyun sizi kendi havasına çekiyor. Grafik yönünden vasat bir oyun olduğunu söyleyebiliriz ama oyunun atmosferi ve hikayesi bunu görmezden gelmenize neden oluyor.

Oyunda büyü kartlarıyla savaşlar yapılıyor. Savaşlarda karşınıza çıkan kartlardan seçim yaparak saldırı yapıyorsunuz. İleride farklı büyü kartlarına ulaşabiliyor ve kendi kart destenizi oluşturuyorsunuz. Wizard101‘de rozet ve unvan sistemi de bulunuyor. Yaptığınız zorlu görevler sonrasında unvan kazanabiliyorsunuz. Oyundaki büyük arenalarda gerçek oyuncularla PvP yapabilir ve kendinizi gösterebilirsiniz.

Wizard101’de kendinize ait bir ev yapabiliyor, çok daha hızlı ilerlemenizi sağlayacak çeşitli binekler kullanabiliyor, yanınıza size arkadaş ve yardımcı olacak bir evcil hayvan alıp bu evcil hayvanı eğitebiliyor ve bahçıvanlık yaparak bitki yetiştirebiliyorsunuz. Yaptığınız bu evleri kendi isteğinize göre dizayn edebiliyorsunuz. Yetiştirdiğiniz bitkilerden hasat zamanında çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. Bunun gibi daha bir çok özelliğin bulunduğu Wizard101 şu ana kadar oynadığınız en kapsamlı ve geniş yapılı oyunlardan biri olabilir.

Çok sayıda cash shop nesnesi ve belli koşullarda gerçek para harcamak zorunda olmanız biraz can sıkıcı olabilir; yine de farklı savaş sistemi, eğlenceli karakter ve ortamları ve en önemlisi az sayıdaki Türkçe oyunlardan birisi olması nedeniyle Wizard101 denemeye değer bir yapım olarak karşınızda duruyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]

[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 1.0 GHz
RAM: 512 MB
HDD: 500 MB
Ekran Kartı: GeForce 2 serisi

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 2.0 GHz
RAM: 1 GB
HDD: 1 GB
Ekran Kartı: GeForce 6600+
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. […] 1 yorum 8.0 Kehanet Online 16 Mart 2012 – 3 yorum 7.5 Cengiz Han 2 14 Mart 2012 – 6 yorum 7.5 Wizard101 09 Mart 2012 – yorum yok 6.5Son Aktif Üyeler Etiket Bulutu2d mmorpg age of […]

 2. Ertuğrul dedi ki:

  Oyun nasıl iyimi arkadaslar

 3. Onur dedi ki:

  Arkadaşlar oyuna girip grafikleri kötü canavarlar agrasif diye oyunu bırakmaya kalkmayın sadece 1 saat oynayın eminim bağlı kalacaksınız ben bu oyunu yaklaşık 6 ay kadar oynadım çok güzel bi oyun ama şu anda oynamıyorum belli bi lvlden sonra bazı maplara girerken para istiyo oda biraz pahalı :)ama oyuna para yatırırım diyen olursa gerçekten müthiş bi oyun 8 tane sınıf var bence en iyisi fırtına yada ateş kesinlikle öneririm 🙂