Yeni Bir Sandbox MMORPG: Revival

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Revival

Şimdilik Revival kod adı ile anılan ve IllFonic tarafından CryEngine 3 kullanılarak geliştirilen sandbox MMORPG, ismi ile MMORPG türünün “dirilişine” atıfta bulunuyor.

Yapımcıların hem ismi hem de vaatleri ile iddialı bir ilk izlenim bırakan Revival‘ı bahsetmeye değer kılan özelliklerine gelirsek; oyun daha önce MMORPG’lerde görülmemiş bir özgürlük sunmayı hedefliyor. MMORPG oyunların son 10 yıldır büyük bir ilerleme kaydedemediğini belirten Sanat Yönetmeni Kedhrin Gonzalez, işleri baştan ele almanın vaktinin geldiğini düşünüyor. Ona göre MMO demek, mor nesnenin peşine düşüp istatistik takip etmek ya da üzerinde ünlem işaretleri olan yaratıkları avlamak değil.

Project Revival

Revival çizgisel bir oyun değil; nerede, ne zaman, ne yapmak isterseniz onu yapmanızı sağlamayı amaçlıyorlar. PvP sevmiyorsanız yapmayabilirsiniz ve bunun için cezalandırılmazsınız. Sevmediğiniz insanlarla oynamak zorunda değilsiniz. PvP seviyorum diyorsanız sandbox oyun evreninde istediğiniz kişiyi, istediğiniz yerde öldürebilirsiniz (en azından denemiş olursunuz).

Ayrıca oyun detaylı bir karma sistemi de içeriyor. Yalnızca oyuncuların değil, bütünüyle şehirlerin karma sistemleri mevcut. Oyuncular bir şehrin karmasının çökmesine izin verirlerse, sonuçlarını da göz önüne almışlar demektir.. Ekonomi çöker, ortada muhafız yoktur ve bu kaos ortamında oyuncular arasında bir katliam gerçekleşmektedir.

Revival‘da mevsimler de es geçilmemiş ve dünya sürekli değişim halinde. Altı ay oyuna ara verdiğinizde bulduğunuz dünya bıraktığınız dünya olmayacak. Oyuncuların tüm yaptıkları dünyanın kaderini ve düzenini değiştirecek.

Sandbox MMORPG: Revival

F2P olarak yayınlanması beklenen Revival bu konuda da oyuncu dostu bir MMORPG olacağının sözünü veriyor. Satın alınabilir eşyalar oyuncuları baştan çıkarmaya hazır olarak yerlerinde duruyor olacaklar ama ilerlemek ve oyunun çoğunu tecrübe etmek için bunlar zorunlu olmayacak.

Tabii burada aktarılanlar yapımcılar tarafından verilen büyük sözler ve hedefler. Bunları gerçekleştirmenin ne denli zor olabileceğini biliyor olduklarını umuyoruz. Hala erken bir yapım aşamasında olan Revival için bir çıkış zamanı belirtilmiyor. Oyunun öncelikle PC için yayınlanması, daha sonra da PS4 ve Xbox One için düşünüleceği belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar