Yüzüklerin Efendisi ve Assassin’s Creed Bir Araya Gelirse

Bu yazı 10 yıl önce eklendi.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Hobbit serisinin ikincisinin gösterime girmesi ve sonu gelmeyen video oyunları ile Orta Dünya’da sular bir türlü durulmuyor. Monolith tarafından geliştirilen Middle-Earth: Shadow of Mordor ilginç bazı yenilikler içerse de, başarılı mı olacak, yoksa önceki oyunlar gibi ortalama bir çizgi de mi kalacak, zaman içinde göreceğiz.

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi arasındaki dönemi konu alan Middle-Earth: Shadow of Mordor‘da oyuncular Talion isimli, tayf benzeri güçlere sahip bir kolcunun rolünü üstlenecekler. Open world bir yapıya sahip olan ve videoları izleyen herkesin farkedeceği gibi Assassin’s Creed ile de benzer pek çok yanı olan oyun, bir süre önce Assassin’s Creed 2’nin karakter animasyonlarından sorumlu olan Charles Randall tarafından da “şüpheli derecede benzer animasyonlar” kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilmişti.

Bunları bir kenara bırakacak olursak; görsel yönü ve oynanabilirliği ile etkileyici bir deneyim sunacağa benzeyen Middle-Earth: Shadow of Mordor‘un en dikkat çekici yanı Nemesis Sistemi. Bu sistem sayesinde oyundaki tüm orklar birbirinden yalnızca görsel olarak değil, becerileri ile de farklı olacak. Oyundaki seçimleriniz ve karakterlerle etkileşiminizin ork toplumu ve dünya üzerinde etkileri olacak. Yani oyunu oynarken yüzleştiğiniz düşmanı, davranışlarını yalnızca siz tecrübe etmiş olacaksınız ve herkesin tecrübesi farklı olacak. Oyun tüm karşılaşmaların kaydını tutuyor ve düşmanlarınız sizi hatırlıyor, hatta seviye atlıyorlar.

Middle-Earth: Shadow of Mordor‘un 2014’te PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için yayınlanması planlanıyor.

Middle-Earth: Shadow of Mordor Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. emre dedi ki:

    Öyle olsaydı gerçekten güzel olurdu teşekkürler 🙂 (OYSSD)

  2. Onur dedi ki:

    Ben boyle bişey gormedım 😀