Heroes of Newerth

Bu inceleme 12 yıl önce eklendi.
Heroes of Newerth
 • Grafik
  7.4
 • Ses
  6.9
 • Hikaye
  8.3
 • Oynanabilirlik
  8.4
 • Genel Puan
  5.8

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Heroes of Newerth

Heroes of Newerth İnceleme

Daha önceleri ücretli olarak piyasaya sürülen ve League of Legends, Avalon Heroes gibi oyunlara güçlü bir rakip olan Heroes of Newerth de sonunda F2P piyasasına katıldı. DOTA benzeri takım bazlı ve rekabetçi bir oyun yapısına sahip olan Heroes of Newerth, halihazırda 90’ın üzerinde hero ile savaşa katılma imkanı sunuyor.

Oyuncu olarak iki düşman topluluk olan Legion ya da Hellbourne’dan bir kahramanın rolünü üstleniyoruz. Bir avuç harita içinden Forest of Caldavar, klasik DOTA tarzı yapısı ile en rağbet görenlerden. Genel olarak oynanış DOTA’dan çok farklı olmasa da daha kompleks bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. En çok 5v5 karşılaşmalar yapılsa da, Grimm’s Crossing haritasındaki 3v3 karşılaşmalar da rağbet görüyor.

Heroes of Newerth‘de kahramanlar 3 kategoride sınıflandırılıyor. Agility hero’ları çeviklikleri sayesinde yakın saldırılarda yüksek hasar veriyorlar. Intelligence hero’ları dayanıksız fakat uzak mesafeden yüksek hasarlı saldırılar gerçekleştirebiliyorlar. Strength hero’ları ise dayanıklılıkları sayesinde genelde çatışmaların ön saflarında oluyorlar. 15 dakika ila 1 saat arası süren karşılaşmalarda intelligence hero’ları başlarda ve ortalara doğru büyük etkiye sahip. Agility hero’ları ise oyunun sonlarına doğru, düşman bölgesini yok ederken en çok ihtiyaç duyulan karakterler. Oyun zaman zaman gerçekten karmaşık bir hal alabiliyor, bu yüzden yeni başlayan oyuncular ilk oyunlarında çoğunlukla kaybedeceklerdir. Bu süreçte sabırlı olabilirseniz karakterleri, haritaları ve arayüzü tanıyarak gittikçe ustalaştığınızı farkedeceksiniz. Başarının anahtarı nesnelerinizi ve yeteneklerinizi doğru yerde, doğru zamanda kullanmak. Başlangıçta oyun dinamiklerini detaylı olarak anlatan tutorial’ı mutlaka oynamanızı tavsiye ederim.

Heroes of Newerth‘in bu denli hırs yapması ve rekabeti tetiklemesinin nedeni işte bu öğrenme süreci. İşleyişi kavrayıp savaşlardan galip çıkmaya başladıkça alacağınız tadı pek az oyun size sunabilir. Takım bazlı savaşlarda bir ekibin parçası olduğunuz hissi üzerinizde baskı yaratacak ve göreceksiniz ki takımdaki zayıf bir oyuncu sizi felakete sürükleyebilir. Öldüğünüzde ya da zafer kazandığınızda ekranda beliren yazılar ve kısa diyaloglar duruma göre aşağılandığınızı hissettiriyor ya da gururlanmanızı sağlıyor. Üzücü olan kısım Heroes of Newerth‘de bazı modlara ve oyunun ekstralarına erişebilmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Yine de ücret ödemeden de elinizin altında yeterince zengin bir içerik bulunuyor.

DOTA’yı sevdiyseniz daha fazla özelliğe sahip olan Heroes of Newerth hiç şüphesiz ilginizi çekecektir. Gelecekte de League of Legends’a iyi bir alternatif olacak gibi görünse de, oyuna alışma süreci erkenden ilginizi kaybetmenize yol açabilir. Türe ilginiz olmasa bile artıları eksilerine bu denli ağır basan bir MMO’yu denemeden geçmek istemezsiniz.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.2 GHz Pentium 4 / AMD 2400+
RAM: 1 GB
HDD: 1 GB
Ekran Kartı: GeForce 5 / ATI 9800

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.0 GHz Core 2 Duo / AMD 3500+ ve üstü
RAM: 1.5 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: 256MB Geforce 7800+ / Radeon X1900+ ve üstü
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)

 1. Aumar dedi ki:

  Piyasanın sahip olduğu kendi tarzındaki en iyi MMO oyunudur. Kesinlikle öneririm…

 2. yusuf dedi ki:

  güzele benziyor deniycem..

 3. TheGangster dedi ki:

  aynen kendi sınıfında çok iyi bir oyun özellikle WoW(World Of Warcraft) oyuncularının oynamasını tavsiye ederim