Neverwinter

Bu inceleme 11 yıl önce eklendi.
admin
Neverwinter
 • Grafik
  8.3
 • Ses
  8.4
 • Hikaye
  8.1
 • Oynanabilirlik
  7.8
 • Genel Puan
  7.9

Neverwinter

Neverwinter İnceleme

Uzun zamandır online oyunların (MMORPG’ lerin özellikle) içindeyseniz eğer, sizi kendine bağlayan oyunları hemen fark edersiniz.

Kaliteli görevler sırası, zindanlar, meslek geliştirme seçenekleri, üretim çeşitliliği ve eşyaları elde etme çabaları vs. Bütün bunları birbiriyle iç içe yaşayıp; hem eğlenip hem de oyun oynamanın keyfine varmak her oyuncunun isteğidir eminim.

Cryptic Studios tarafından geliştirilen D&D serisinin bir parçası olan Neverwinter yukarda saydığımız beklentilerimizi karşılayan bir oyun.

Dungeons and Dragons Neverwinter, Forgotten Realms’in incilerinden Neverwinter şehrinde geçiyor. Spellplague sonrasında hayat buluyor. Neverwinter’ın korunması ve şehrin yeniden eski görkemli zamanlarına dönmesi için kolları sıvayan kahramanların ilk görevi şehri kuşatma altına alan zombilere karşı şavaşmak.

D&D Neverwinter’ ın getirdiği en büyük yenilik ise “Foundry” sistemi. Oyuncular kendi geliştirdikleri zindanları paylaşarak diğer oyuncuların katılmasını sağlayabiliyor. Böylelikle zindanı oluşturan oyuncu “Founder” etiketi kazanırken; diğer oyunculara da exp, gold ve bol eğlence fırsatı sunuyor.

Oyunda 5 adet ana sınıf mevcut ve bu ana sınıflarla birlikte 8 adet ırk mevcut. Her ırk kendine has bonus özelliklere sahip; ancak her ırk ayrıca istediği 5 sınıftan biri olabiliyor. Burada seçeceğiniz sınıflara göre ırk seçmenizi öneririm.

Irk ve sınıflar için daha ayrıntılı bir incelemeyi video olarak ileride sunmaya çalışacağım.

Trickster Rogue: Klasik Assasin karakterimiz; görünmez olma, ani saldırı yüksek hız gibi temel özelliklere sahip.

Control Wizard: Klasik Mage karakterimiz; Control Wizard’ lar bu oyunda sıradan mageler gibi sadece temel büyü saldırıları yerine isimlerinin hakkını tam olarak veriyor. Hedefi havaya uçurma, uzaklara fırlatma, yavaşlatma vb gibi ek özelliklere sahipler.

Guardian Fighter: Klasik Tank karakterimiz; yüksek defans gücü, yaratıkları üstüne çekme vb gibi bildiğiniz tipik tank karakter özelliklerine sahip.

Great Weapon Fighter: Ana DPS karakteri. Yüksek hasar ve seri yetenek kullanma gibi özelliklere sahip. İsimlerinden anlaşıldığı gibi büyük silahlar kullanıyorlar.

Cleric : Cleric ler oyunun temel Healer karakterleri. Bir çok faydalı yeteneklere sahipler. Aynı zamanda belirli bir alana fazladan savunma eklerken bir yandan alan büyüsü olarak Heal atabiliyorlar. Aynı zamanda da ani Heal ekleme özelliklerine sahipler.

Bütün ana karakterleri oynamak gerçekten çok eğlenceli. Oyunun dinamikleri bütün karakterlerde aktif olarak oyun oynayabilmenize imkân veriyor. Bana soracak olursanız Tricster Rogue ve Cleric en zevklileri. Sizin için farklı olabilir tabii. En iyisi bütün sınıfları tek tek denemeniz.

Dungeon sisteminden bahsetmek gerekirse; 60. Seviyeye ulaşana kadar düşük seviyeli zindanlarda exp, item ve para kazanabilirsiniz. Zaten hikâyeler sizi bir süre sonra zindanlara aktaracaktır. 60. Seviyeye geldiğinizde ise, düşük seviyeli zindanların EPİC versiyonlarında oynamaya başlıyorsunuz. Evet, tahmin edildiği üzere zindanlar gerçekten de EPİC seviyeye ulaşıyor ve takım oyunu gerçekten çok önemli bir hâl alıyor.

Dungeonlara girmek için yapmanız gereken şey çok basit; “Dungeon Finder” görevini üstlenen bir özellik sayesinde istediğiniz zindana erişim sağlayabiliyorsunuz.

Son olarak söylemem gereken güzel bir şey daha; D&D Neverwinter’ ı tamamen Türkçe dil desteğiyle oynayabiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri


VideoSistem Gereksinimleri


Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows® XP SP3, Windows Vista SP 2, Windows® 7 veya Windows 8
İşlemci: Çift çekirdek 2.0GHz CPU ya da daha iyisi
RAM: 1GB
HDD: 5GB
Ekran Kartı: Shader Model 2.0 ya da daha yükseği, GeForce 6800 ya da ATI Radeon X850 dengi, 128MB+ Video RAM

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows® XP SP3, Windows Vista SP 2, Windows® 7 veya Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.8GHz CPU dengi ya da daha iyisi
RAM: 2GB RAM veya daha fazla
HDD: 5GB
Ekran Kartı: GeForce 8800 ya da ATI Radeon HD 2900GT dengi ya da daha iyisi, 512MB+ Video RAM
[/tab]
[/tabgroup]

Oyun Hakkında Yorumlarınız ; (Reklam amaçlı atılan yorumlar kabul edilmeyecektir)