Divine Edges

Bu inceleme 7 sene önce eklendi.
horseman
Divine Edges
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Divine Edges

Divine Edges İnceleme

Not: Yayıncı firma Temmuz ayında Divine Edges sunucularını kapatma kararı aldı.

Oyun piyasasına yeni atılan GameHorde firması karşımıza Divine Edges ile çıkıyor. MMORPG tarzında olan oyun bizlere Türkçe dil seçeneği ile sunuluyor. Bir çok kişinin ilk günden itibaren heyecanla beklediği ve açık beta itibariyle akın ettiği Divine Edges sizin içinde iyi bir başlangıç olabilir.

Divine Edges‘in grafik ve efektlerinin çok iyi olduğunu söyleyemeyiz ama kötü olduğuda söylenemez. Hızlı oynanışı kolay oynanabilirliği ve etkili PvP savaşlarıyla Divine Edges ilginizi çekecek gibi görünüyor.

Divine Edges’de 9 farklı sınıf bulunuyor. Bu sınıflar kullandıkları silahlara göre adlandırılıyor. Bu sınıflardan kılıç kullanan sınıf yüksek saldırı gücüyle,  çekiç kullanan sınıf yüksek defans ve yüksek HP oranıyla, mızrak kullanan sınıf yaptığı alan skill’leriyle, yay kullanan sınıf uzaktan yaptığı etkili ataklarla, pençe kullanan sınıf çok hızlı ve yüksek hasarlı ataklarıyla, yelpaze kullanan sınıf hızlı ve etkili debuff skill’leriyle, asa kullanan sınıf etkili büyü ataklarıyla, büyülü enstrüman kullanan sınıf iyileştirme özelliğiyle, harp kullanan sınıf ise farklı büyüleri ve takım arkadaşlarına destek olacak skill’leriyle dikkat çekiyor. Bu sınıflardan 30 level’a kadar sadece kılıççı, yaycı yada asacı olabiliyorsunuz. 30 level’dan sonra isterseniz diğer 6 sınıftan birine geçiş yapabiliyorsunuz. Bu 6 sınıftan birine geçiş yapabilmek için kitaplarını almanız gerekiyor. Seçtiğiniz sınıfların skill’lerini geliştirmek için bu skill’leri sürekli kullanmanız gerekiyor çünkü skill’ler kullandıkça geliştirilebiliyor.

Oyunda Kırmızı lotus, Öfkeli rüzgarlar, Gök gürültüsü olmak üzere 3 farklı ırk mevcut. 25 level’dan sonra bu ırklardan herhangi birini seçebiliyorsunuz. Belirli zamanlarda bu ırklar arasında savaşlar yapılıyor ve savaşlar sonucunda çeşitli hediyeler kazanıyorsunuz.

Divine Edges’de gözümüze çarpan en büyük özelliğin günlük görevler, oto atak sistemi ve 2 farklı sınıf seçebilme özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Günlük görevler her gün 1 defa yapabildiğiniz, size çeşitli eşyalar, para ve exp veren görevler; diğer görevler ise seviye atladıkça açılıyor ve seviye atlamanıza katkı sağlıyor. Oyundaki oto atak sistemi ise gayet iyi. Oto atak menüsünü açıp gerekli pot ve skill’leri koyduktan sonra başlat diyorsunuz ve karakteriniz kendi kendini kasıyor. Ayrıca yerden çıkan hangi itemleri alıp almayacağınızı da seçebiliyorsunuz. Oto atak sistemi nedeniyle haritalarda geceleri bir çok karakterle karşılaşacaksınız. Oyunda 2 farklı sınıf seçebiliyor basacağınız bir tuş ile diğer bir sınıfa geçiş yapabiliyor ve onun özelliklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Divine Edges’de klan sistemi de mevcut. Bulunduğunuz klana bağış yapabiliyorsunuz. Bağış yapacağınız eşyalar özel zindanlarda kestiğiniz moblardan çıkıyor. Klanda bulunan kişiler yaptığı bağışlar sonucunda klan yöneticisine gidip yaptığı bağışların miktarıyla orantılı olarak oyunda gerçek parayla satılan itemler kazanabiliyor.

Oyundaki en büyük kolaylıklardan biri oyun içi level’i, parası, şöhreti, online olma süresi vb gibi şeyleri yüksek olan karakterlerın sıralamasını 1 tıkla görebiliyor olmanız.

Divine Edges’de kolay bir artı basma sistemi mevcut. Artı basacağınız gem’leri kestiğiniz moblardan, günlük görevlerden ve gerçek parayla elde edebiliyorsunuz.

Oyuncuların oyunda en çok şikayet ettiği şeylerden birisi sınıflar arasında dengesizliklerin mevcut olması. Bunların zaman içerisinde düzeltilmesi bekleniyor.

Divine Edges etkileyici PvP’leri, oto atak sistemi, çok sayıda sınıf seçeneği, kolay oynanabilirliği ve Türkçe seçeneği ile sizi etkileyebilecek kaliteli MMORPG oyunlardan biri olacak gibi görünüyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows98/XP/VISTA/7
İşlemci: Intel P4 1.8GHz
RAM: 1 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: nVidia Geforce 6600 /ATI X800

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows98/XP/VISTA/7
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.0GHz
RAM: 2 GB
HDD: 3 GB
Ekran Kartı: nVidia Geforce 8600 /ATI Radeon 3650
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. gamer77100 dedi ki:

  tanıtıma oyun 3d mi yoksa bu oyunda olduğu gibi 2d mi olduğunu yazarsanız, sitenizi takip edenler için daha yararlı olur. oyuna girdikleri zaman hayal kırıklığına uğramazlar.
  iyi çalışmalar…

 2. Doping dedi ki:

  3d yazmıyosa 3 d deği demektir ayrıca tanıtımda grafiklerin orta duzeyde olduğu belirtiliyor

 3. SWeD dedi ki:

  dün akşam indirdim bugün oynamaya fırsatım oldu 27 level oldum rahatca elime +8 item aldım üstümdekilerin hepsi +3 falan oldu..uzun lafın kısası oynanışı kolay grafikleri yeterli düzeyde hoş bi oyun tavsiye ederim deneyin

 4. 4RoQe dedi ki:

  ben indirdim kuruoyrum hata veriyor nedenin bilen varmı?

 5. cemsidar dedi ki:

  ben oyuna başlayalı 2 gün oldu ilk charm 30 lwl oyunu ögrenmek içindi o. oyunu neredeyse ögrendi ne yapmam gerektiğini falan. şimdide yeni char kasıorum oyun çok güzel. 2 d olması kötü ama bi yerde nası 3d yapılacagı yazıodu hatırlamıyorum.gerekte yok bence eglenceli olsa yetio. oyunun içinde kendi botu var görevler çok iyi exp verio öle işte 🙂 her itemdede kendine özl parlama var mesela +9 yıldırım yay enerji toplarıyla çevrilio. +9 kustüyü zırhda etrafa kuştüyleri saçılıo falan

 6. Mehmet Sürer dedi ki:

  Oyun 2d değil 3d .Q ve E tuşları ile sağa sola çevirebiliyorsunuz veya farenin ortasındaki topa basılı tutup da haraket ettirebilirsiniz.Bu arada şunu söylemeliyim ki oyunda büyük bir eksiklik var.Slotlardan para düşmüyor düşmüyor.Sadece item düşüyor o da zar zor pot ihtiyacını karşılıyor(görevlerden para geliyor tabi o ayrı 😀 ).Tavsiye ediyorum oyunu ama inanın insan bir süre sonra sıkılıyor.

 7. Ali Ege TAŞ dedi ki:

  Çok güzele beniziyor sadece ingilizce ve türkçe olması beni mutlu etti çünkü:sayılı bir oyun haline gelir.

 8. teknoland dedi ki:

  Oyun kapandı :D:D

 9. SULTANA dedi ki:

  Oyunla ilgili detaylı bilgi için

  Face sayfası : http://www.facebook.com/divineedgesonline?ref=ts&fref=ts
  ya da Forum sayfasına ; http://www.divineedgesonline.com bakabilirsiniz.

 10. Emre Yolyapan dedi ki:

  Oyun yakın zaman sonra tekrardan açılacak.Tabi bu firmaya artık güvenmeyen arkadaşlar olabilir.Ama gerçek para bakımından ucuz ve oynanış bakımından hızlı mmorpg seven arkadaşlara oyunu önerebilirim.Çünlü oyunun oynanışı gerçekten hızlı buda sizin oyundan kopmamanızı sağlıyor.En son oynadığımdada cash shop nesneleri Türkiyedeki tüm mmorpg oyunların marketinden çok daha ucuzdu diyebilirim.Tabi oyun tekrardan açılacağı zaman ne olur orasını bilemem

 11. Hasan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar oyun arkarena taraından 20 eylülde tamamen türkçe olarak tekrar açılıyor,