Knight Age

Bu inceleme 6 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Knight Age
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]Knight Age

Knight Age İnceleme

Binek üzerinde savaşma özelliği ile öne çıkan Knight Age, yayıncılığını Joymax’in üstlendiği, şirin ve renkli grafiklere sahip fantastik bir MMORPG. Knight Age‘de binek üzerinde savaşmanın yanı sıra guild kurabilir ve üyelerinizin yardımıyla guild’inizi güçlendirebilirsiniz. Ayrıca büyülü bir pet yetiştirip istediğiniz pek çok şeyi öğretebilirsiniz. Hepsinden önemlisi Knight Age‘de ilginç karakterler tanıyacak ve renkli bir dünyayı keşfe çıkacaksınız.

Oyunda ilk dikkat çeken şey renkli ve gösterişli grafikleri ve arka planda çalan yatıştırıcı müziği. Basit görünse de Knight Age‘in grafikleri gerçekten hoş ve oyunun atmosferine çok şey katıyor.

Seçilebilir sınıflar ise diğer pek çok MMORPG’den tanıdığınız Knight, Mage, Archer ve Warrior. Knight ağır zırhlar giyebiliyor, yakın savaş ve savunma konusunda usta. Mage nasıl oynamak istediğinize bağlı olarak healing veya saldırı büyülerinde geliştirilebiliyor. Archer ok ve yay kullanarak düşmanların işini uzaktan bitirebiliyor veya kılıç çekerek yakın mesafede yüksek hasarlı saldırılar gerçekleştirebiliyor; ayrıca tuzak kurma özelliğine de sahip. Son olarak Warrior yakın mesafede çok etkili saldırılar gerçekleştirebilen ve yüksek hasar kaldırabilen bir karakter. Karakterinizi yaratırken çok fazla seçenek sunulmamış olması ve hatta sınıfların cinsiyet kısıtlamalı olması biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Daha önceden MMORPG’lere aşina olsanız da Knight Age‘in tutorial bölümünü oynamanız yararınıza olacaktır. Bu kısımda alışıldık kontrollerin yanı sıra pet sistemi de öğretiliyor. İlk pet’inize tutorial aşamasında sahip oluyorsunuz. Bu şirin yaratıklar sizinle birlikte büyüyor, sizin için savaşıyor ve değişik başka şekillerde yardımcı oluyor. Bir pet ile ne kadar çok zaman geçirirseniz aranızdaki bağ o kadar güçleniyor ve yaratık buna bağlı olarak daha iyi özelliklere sahip oluyor. Oyun dünyasındaki yumurtaları bularak yeni pet’ler edinebilirsiniz. Bu yumurtalardan bazıları çok nadir ve nerede ne zaman ortaya çıkacakları belli olmuyor, o yüzden gözünüzü dört açın. Beşinci seviyeden itibaren binek kullanabiliyorsunuz. Pet’ler gibi binekleri de yetiştirebilir ve çeşitli özelliklerini geliştirebilirsiniz. Başlangıçta binek üzerinde savaşmak biraz zor olsa da, alıştıkça üzerinden inmek istemiyorsunuz.

Knight Age‘i cazip kılan bir diğer özelliği ise quest noktaları arasında otomatik seyahat edebiliyor olmanız. Daha onca pek çok oyunda gördüğümüz bu sistem sayesinde manzaranın tadını çıkarabilir veya biraz mola verebilirsiniz. Oyunun olumsuz tarafı ise artık eskimeye başlayan, şu sayıda yaratık öldür, şu sayıda nesne topla benzeri sıkıcı görevleri. Başarılı savaş sistemi, hoş müzikler ve grafikler ise biraz da olsa tekrar eden savaşları sıkıcı olmaktan kurtarıyor. Ayrıca görevlerin genellikle hızlı bitmesi ve yeni görevlerin karakteri farklı ortamlara sürüklüyor olması da monotonluğu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Knight Age PvP açısından ise World of Warcraft’ı andırıyor. Diğer oyuncuları istediğiniz yerde düelloya davet edebiliyorsunuz ve bazı bölgelerde bulunan open PvP özelliği sayesinde serbestçe savaşabiliyorsunuz. Dahası 50’şer kişilik (50v50) guild savaşlarına katılabilirsiniz.

Genel olarak ele aldığımızda Knight Age quest’ler açısından tatmin sağlamıyor fakat bağımlılık yapan bazı öğeler de barındırıyor. Gelecekte daha zengin ve oturmuş bir oyun haline geleceğini düşündüğüm Knight Age, fantastik MMORPG meraklılarının tereddüt etmeden deneyebileceği bir yapım olmuş.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP (service pack 2)
İşlemci: Pentium 2.4GB
RAM: 1GB
HDD: 1GB
Ekran Kartı: Geforce6600 / Radeon X1600

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP (SP2), Vista, 7
İşlemci: Pentium dual core 2.0GB
RAM: 2GB
HDD: 1GB ve üstü
Ekran Kartı: Geforce9600 / Radeon HD 3750
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. asfasd dedi ki:

  ÇOK İİ Bİ OYUN TAVSİYE EDERİM

 2. emirhan dedi ki:

  oyun muhteşem ama oyuna kayıt olamıyorum neden.

 3. asdasd dedi ki:

  oyundaki türk sayısını bilen varmı?