Renaissance Heroes

Bu inceleme 5 sene önce eklendi.
horseman
Renaissance Heroes
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]

Renaissance Heroes

Renaissance Heroes İnceleme

Free to Play! Bu etiketi gördüğümüz her oyunu denemek isteriz. Hele oyunda bol aksiyon, sürekli bir kapışma, hızlı çatışmalar varsa.

Quake severlerin ilgi göstereceği, değişik bir atmosfere ve aksiyona sahip, yine tekrar etmek gerekirse değişik bir oyun sizi bekliyor.

MMOFPS türünde bir oyun olan Renaissance Heroes‘da Free to Play etiketine sahip yeni bir oyun. Yurt dışınca DaVinci Online olarak da biliniyor. Türkiye’de ise Renaissance Heroes olarak isimlendirilmiş. Tamamı Türkçe dil desteği ve Türkçe seslendirmeye sahip.

Oyunun içeriği aslında isminde yatıyor. Rönesans temalı bir kurguya sahip. Oyunda çeşitli modlar mevcut; takım halinde, tek oyuncu ya da kendinizi geliştirmek istiyorsanız botlara karşı oynayabiliyorsunuz. Botların zorluk derecesi isteğe bağlı olarak değiştirilebiliyor.

Lobi, ekranından istediğiniz özellikteki bir maça dahil olma şansınız var. Maç aramak çok zor bir iş değil. İstediğiniz oyun modunda istediğiniz haritaya direk giriş yapabiliyorsunuz. Giriş yaptığınız anda ise hızlı bir oyun sizi bekliyor olacak.

Silahlar: Renaissance Heroes’da çeşitli silahlar mevcut, bu silahları “mağaza” dan satın almanız gerekiyor. Paranızın olması tek başına yeterli değil her silah için belirlenmiş bir “level” değeri var ve o level’a ulaşmadan istediğiniz silahı alamıyorsunuz. Ayrıca silahlarınızı çeşitli ustalara götürerek “upgrade” işlemi ile güçlendirmeniz de mümkün. Makinalı silahlar haricinde eski çağlarda kullanılan silahlar da mevcut.

Karakterler: Başlangıç olarak toplam 8 karakterden herkese verilen sabit bir karakter var. Daha sonraları kazandığınız paralarla (?) diğer karakterlere ulaşmanız mevcut. Her karakterin kendine has bonus özellikleri mevcut.

Haritalar: Haritalar gerçekten eğlenceli olmuş. Adına yakışır bir şekilde Rönesans dönemini yansıtıyor. Ayrıca yerlerde bulunan çeşitli güçlendirme eşyalarıyla ek özellikler kazanabiliyorsunuz. Bu eşyaları almanız için üstlerine gitmeniz yeterli. Ayrıca her haritada zıplama rampaları gibi eğlenceli yerler de mevcut.

Eşyalar: Karakterinizi süslemek için kullanabileceğiniz değişik tarzlarda zırhlar, şapkalar vb eşyaları yine “mağaza”dan satın alabiliyorsunuz.

Görevler: Oyunun içeriğinde bir diğer özellik ise görevler. Ana menüde bulunan görevler kısmında size verilen çeşitli görevler mevcut. Bu görevleri yerine getirdikçe çeşitli kazanımlarınız bulunuyor. Bunlar sayesinde karakterinizi daha kolay geliştirme imkânı buluyorsunuz.

Oyun genel anlamda zevkli bir oynanışa sahip. Quake severlerin hiç yabancılık çekmeden oynayabileceği ortada. Karakter, silah ve renkli eklentilere sahip. Bunlar oyunun güzel yanları.

Gelelim kötü yanına; -Free to Play- etiketine sahip olmasının yanında oyuncular arasında kullanılan bir başka etikete daha sahip -Pay to Win- oyunun en büyük eksisi tam da bu noktada. Eğer oyuna para yatırmak istemiyorsanız bir süre “sefalet çekme”ye mecbur kalabilirsiniz.

…ve evet, oyuna para yatıranlar büyük önceliğe sahip oluyorlar. Üstelik çok fazla yeniliğe ve büyük bir oyuncu kitlesine de sahip değil.

Her şeye rağmen iyi oyunlar 🙂

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
İşlemci: Single Core 3GHz
RAM: 1 GB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: Geforce 6600GT 128MB

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / Win 7 64bit
İşlemci: Dual Core 2GHz
RAM: 2 GB
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: Geforce GTX250 512MB
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. Balgamov dedi ki:

  ” – Oyuncu kitlesi kısıtlı ” denmiş. Başlayacaklar için şöyle açıklayayım ; kimse yok. 0 kişi. Oyunun forumunda insanlar birbirlerine gün veriyorlar aynı gün aynı saatte oynayalım diye. Türk serverı açıldığı için mutlu olmuştum, geç kalmışım sanırım.