Sevencore

Bu inceleme 6 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern
Sevencore
 • Grafik
  ?
 • Ses
  ?
 • Hikaye
  ?
 • Oynanabilirlik
  ?
 • Genel Puan
  ?

[tabgroup]
[tab title=”İnceleme”]Sevencore

Sevencore İnceleme

Bilim kurgu ve fantastik öğeleri bir arada bulabileceğiniz Sevencore‘da, savaşın her köşe başını kapladığı bir dünyada acemi bir asker olarak başlayacağınız maceranız, zamanla güç kazanarak şöhretli bir savaşçı olarak ejderha sırtında korku saldığınız günlere dek sürecek. Bineklerin ön planda olduğu Sevencore, suda, karada veya havada size eşlik edecek çok sayıda yaratık ve mekanik mount sahibi olma fırsatı tanıyor. Piyasadaki pek çok MMORPG’den farklı olarak oyun, büyü ve fütüristik ortam/gereçleri bir araya getiriyor. Dinozorları ve sibernetik canlıları bir arada görmek pek de alışık olduğumuz bir durum değil. Ayrıca Sevencore‘da üç ırktan birinin mensubu olarak bağlı olduğunuz fraksiyonun topraklar üzerindeki hakimiyet hakkı için büyük PvP savaşlarına da katılabilirsiniz.

Oyun, karakterinizin bölge üzerinde sıra dışı bir helikopterle uçarak ilk görevlerini alacağı yere inmesiyle başlıyor. NPC’lerin söyleyecek çok fazla şeyleri yok ve quest’lerde bir hikayenin varlığından pek söz edilemez. Görevlerin çoğu kısa ve öz; bir karakterden bir diğerine mesaj taşımak, yerleşimcilere yardım etmek için X sayıda yaratığı öldürmek ya da bir bileşeni bulmak için keşfedilmemiş yerleri ziyaret etmek gibi.. Tabi, bu sırada ortamlarda kol gezmekte olan çok sayıda dinozor, dev böcek, ejderha ve benzeri yaratıklarla yüzleşmeniz gerekiyor. Seviye atladığınızda karakterinizin kendiliğinden yeni bir skill öğrenmesini sağlayan auto skill özelliği bulunuyor. Öldürdüğünüz yaratıklardan XP ve coin kazanmanın yanında hamburger ve soda da düşebiliyor. Alışık olduğumuz kırmızı ve mavi iksirlerin yerine hamburgerler health’i yenilerken, soda da manayı yeniliyor. Quest’leri tamamlamanın yanında dungeon raid’lerine de katılabiliyorsunuz ve dungeon’larda daha büyük hediyeler ve daha fazla tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Bununla birlikte oynanış bir süre sonra tekrar eden bir hal alıyor.

Sevencore‘un en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise binekler. Bu konu üzerine fazlaca durulmuş ve oyun gerçekten derin bir binek sistemi barındırıyor. 10. seviyeye ulaştığınızda karada, denizde veya havaya ilerleyebilen ilk bineğinize sahip oluyorsunuz. Ayrıca bunları yolculuk etmenin yanında savaşmak için de kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında sizinle birlikte savaşacak pet’lere de sahip olabilirsiniz. Boss savaşlarından ve dungeon raid’lerinden kazanacağınız pet’ler, dev böcekler, gergedanlar, kaplumbağalar ve hatta ejderhaları kapsıyor. Pet’inizi sizinle birlikte savaşması için çağırmanın yanında, karakterinizle bütünleştirip, savaş sırasında özel güçleri aktif edebiliyorsunuz. Binekler sizinle birlikte savaştıkça, karakterinizden bağımsız olarak seviye atlıyor ve yeni skill’ler kazanıyorlar. Aynı şekilde kahramanınızla birlikte savaşarak yeni skill’ler edinen ve destek sağlayan pet’ler ise belli koşullarda sadakatlerini kaybedebiliyorlar. Efendileri için aldıkları her ciddi hasar saygı (respect) seviyelerinin biraz düşmesine neden oluyor. Bu seviye çok aşağı düşerse, pet’iniz sizinle savaşmayı bırakıyor. Ayrıca pet’leri besleyerek de saygı seviyelerini yüksek tutabiliyorsunuz. Bilim kurgu temasına bağlı kalan mekanik bineklerse besin yerine yakıta ihtiyaç duyuyor.

Oyundaki karakter düzenleme seçenekleri ise oldukça zengin. Önce ırkınızı (Sion, Bruters ve Nuuk) ve cinsiyetinizi, sonra sınıfınızı (Warrior, Gunner ve Magician) seçiyor, son aşamada ise görünüm özelliklerini düzenliyorsunuz. Diğer oyunculardan ayırt edilebilen bir karakter yaratmak için görünüm üzerinde çok sayıda düzenleme yapılabilmesi Sevencore‘un artılarından. Grafikleri yönüyle de ortalamanın üzerinde bir çizgide seyreden oyun, özellikle skill efektleri ve hoş ortamları ile göz dolduruyor.

Hepsini ele aldığımızda, Sevencore, ayakları yere basan bir bilim kurgu/fantezi MMO oyunu. Biraz sabırlı olursanız, sahip olacağınız binek ve pet’ler sayesinde oyundan kopamayabilirsiniz. Eğer PvP meraklısıysanız ejderhanızın üzerinde katılacağınız guild tabanlı PvP savaşları ilginizi çekmeye yetecektir. Bunun haricinde Sevencore geleneksel MMORPG’lere fazla yenilik getirmiyor.

[/tab]
[tab title=”Ekran Görüntüleri”]


[/tab]
[tab title=”Video”]

[/tab]
[tab title=”Sistem Gereksinimleri”]

Minimum Gereksinimler:
İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8
İşlemci: Pentium-4/AMD 1.5GHz
RAM: 512 MB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: 128 MB Direct-X 9.0c destekli ekran kartı

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7/8
İşlemci: Pentium-4/AMD 2.5GHz
RAM: 1024 MB
HDD: 4 GB
Ekran Kartı: 256 MB Direct-X 9.0c destekli ekran kartı
[/tab]
[/tabgroup]

Değerlendirme: Değerlendirmelere yukarıda ki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İncelemeler

Star Conflict
8.4
Puan
War Thunder

War Thunder

[tabgroup] [tab title="İnceleme"] War Thunder İnceleme İnceleme hazırlanıyor... [/tab] [tab title="Ekran Görüntüleri"] [gallery link="file" columns="5" ids="16120,16121,16122,16123,16124,16125,16126,1...

8.6
Puan

Yazıyla İlgili Yorumlar

 1. Emre Yolyapan dedi ki:

  Ortanın bir seviye üstü bir Mmorpg.Oyunun en büyük eksilerinden biri yukarıda da belirtildiği gibi tekrar eden oyun düzeni.Bunun haricinde atmosfer olarak geniş içeriğe sahip bir oyun ve oynanabilirliği iyi