Aika Online Türkiye Kapalı Betasına Az Kaldı

Bu yazı 12 yıl önce eklendi.

Aika Online Türkiye

Sabırsızlıkla beklenen AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion), 1 Kasım Perşembe günü 14.00’da “Kapalı Beta olarak” oyuncularına merhaba diyecek.

“1000 vs 1000” parolası ile PvP tutkunlarına seslenecek olan AIKA Online, tam 4 gün sürecek kapalı betada oyunculara Aika Dünyası’nın gerçek anlamda keyfini çıkarabilmeleri için, (50 seviyeli karakterler ve full ekipmanlı çanta ile) kapalı beta keyfi sunacak ve ardından 5 Kasım Pazartesi günü 14.00’da sona erecek. AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion), Kale Kuşatması, Kutsal Taş Savaşları, Elter Arenası, Ölüm Maçı ve düzenli etkinlikleri ile oyuncularını tam anlamı ile PvP’ye doyuracak.

AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion)  oyuncularına birçok imkanı da ücretsiz olarak sunmaktadır. Örneğin sadece belli bir seviyeye ulaşıp, sonrasında yerine getireceğiniz zincirleme görev sonrası tamamen ücretsiz bir biçimde binek sahibi olabilirsiniz. Yine sadece görevlerinizi yaparak bir Pran (pet) sahibi olabilirsiniz. Client’ı 500MB olan AIKA Online, görsel olarak oyuncularını tatmin edecek performans ile MMORPG severleri kalbinden vuracak. Tamamen Türkçe olarak oynanacak AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion) aynı zamanda Türkçe seslendirmesiyle, keyifli ve anlaşılır bir MMORPG örneği olarak kendini gösterecektir.

Kapalı Beta Açılış Tarihi : 1 Kasım 2012 – 14:00

Kapalı Beta Kapanış Tarihi : 5 Kasım 2012 – 14:00

HİKAYE

Zamanın çarkları dönmeye başlamadan çok önce, Yüce Tanrıça Aika, Arcan diyarını yarattı. Arcan; üzerinde yaşayan hiç kimsenin ölmeyi istemeyeceği güzellikteydi. Yarattığı ilk yaratık olan ‘Scinic’, yeryüzüne üç yüz yıl boyunca  hükmetti. Ancak ırk olarak, rekabetçi yapılarından ötürü  dünya üzerindeki kaosu durdurabilecek yeteneğe sahip değillerdi. Karmaşadan ve rekabetten sıkılan Scinicler, Aika’ya kendilerine yeni, sakin ve huzurlu bir hayat vermesi için dua etmeye başladılar. Scinicler sonsuz uykuyla ödüllendirilmek istemişlerdi.

Yaratıcıları, Sciniclerin dualarını kabul etmişti. Sciniclerin bu teklifiyle hayal kırıklığına uğrayan Aika, iyiliğin ve kötülüğün dengeli şekilde bölüştürüldüğü  İnsan’ı yarattı ve insanoğluna kendi medeniyetlerini kurma izni verdi. Ancak, zamanla insanoğlu gözden düştü ve acımasızca Arcan diyarını yok etmeye başladı.

Aika, bir kez daha hayal kırıklığına uğratılmıştı. Ancak, kendi yarattığı kullarını yok etmek istemedi. Kızgın bir anında, başka bir ırk olan Zerecaları yarattı. Zerecalar, Aika’nın özünden yaratılmışlardı. Aika, bir ihanet  daha yaşamak istemiyordu. Zerecaları, insan medeniyetine ceza olarak yeryüzüne yollamaya karar verdi. Kendi özünden yaratıldıkları için kısıtlıda olsa yaratma ve yok etme yeteneklerine sahiptiler. İşler karışıyordu.

Aika yarattığı onca yaratıktan sonra iyice yorgun düşmüştü.  Gücünün tükendiğini farkeden Zerecalar isyan bayrağını çektiler. Bu isyanı tek başına bastıramayacağını anlayan Aika,  Büyük Kahin Giovanni’den tüm insan ırkını, Lakia  bölgesine getirmesini emretti. Bu dönemde Zerecalar öylesine zalimleştiler ki insan nüfusu neredeyse tükenme noktasına geldi.  Zerecaların soykırımından kaçmak isteyen insanların tek çareleri  kıtanın uzak köşesinde bulunan Lakia bölgesiydi. Aika, tüm güçlerini kullanarak, insan ırkının devamı için bu  bölgeyi gökyüzüne taşıdı.

Aika Hikaye

SAVAŞLAR

Kutsal Taş Savaşları:

Kutsal Taş Savaşı, ulusları çok güçlü eşyalar olan kutsal taşların kontrolünü ele geçirmek için birbirleriyle yapmış oldukları amansız mücadeledir. Kutsal taşlara sahip olan ulusun vatandaşları güçlü bufflara sahip olur.

Kale Kuşatması:

Kale Savaşı düzenli olarak Cumartesi günleri 20:00 – 22:00 saatleri arasında gerçekleşir. Her ulustaki kale sahipleri (Mareşal ve klanı ya da ittifak klanlar) Lakia Kalesi’ni diğer klanlara ya da klan ittifaklarına karşı savunurlar. Eğer kale savunmasını geçip, Mareşalin bayrağını ele geçirirse, kalenin yeni hakimi olurlar. Ayrıca klanın ya da ittifağın lideri yeni Mareşal olarak atanır. Kale sahibi olan ittifak ya da klan ulusun politik, ordu ve ekonomi gibi alanlardaki politikalarını düzenler ve diğer ulusların yönetimleri ile ittifak, savaş, vb. konulardaki ilişkilerini düzenler.

Aika Online PvP

Elter Arenası:

Elter Arenası’nda en fazla 100 kişiden oluşan iki takım birbirine saldırır. Ölen kişiler hazineler düşürür ve hayatta kalanlar bunları toplar. Beş farklı ulusta müsabakalar, dört farklı grupta ve günde iki defa gerçekleşir. Oyuncular burada gerçek güçlerini test edebilirler. Seviye dengesizlikleri için endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü müsabakalar dört farklı seviyede gerçekleşir. Sistem arenaya girmek isteyen kişileri seviyelerine göre gruplar.

Sunak Savaşı:

Her ulus Verband Bölgesi’nde taş muhafızlar tarafından korunan ve gizemli taşlardan oluşan bir sunağa sahiptir. Ayrıca Verband’da dört muhafızın bir elmasın etrafında durduğu bölgeler vardır. Peki bu korumanın amacı nedir ? Aika’nın sunaklarının altında hangi hazine yatırıyor olabilir ?

Ölüm Maçı:

Ölüm maçı, savaş alanının varsayılan oyun türüdür. FPS oyunlarındaki, “ Team Deathmatch” ile benzerlikler gösterir. İki farklı takım, birbiriyle belli puana ulaşmak için mücadele ederler. Ölüm maçını kazanmanın iki yolu vardır, ya maçın başında ayarlanan puanlara ulaşmak ya da süre bittiğinde en fazla puana sahip olmaktır.

Aika Online Türkiye resmi sitesi için tıklayın.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. evren dedi ki:

    hadi hayırlısı indirdim oyunu biraz kapalı beta takılalım :))türkçe olmayanı da iyiydi ama ingilizce yetmezliğinden bırakmıştım