MMOSurvival Oyunlardan Derlemeler

Bu yazı 9 yıl önce eklendi.
JeeWee

Bir MMOSurvival furyası aktı gidiyor ki durdurbilene aşkolsun. Issız bir dünyada bir avuç hayatta kalma öğesi ve sizi bu hayattan mahrum etmek isteyecek bir dizi engellere karşı mücadele vermek zorunda bırakan bir oyun türü olarak karşımıza çıkmakta. Gündemdeki denenmesi gereken oyunların bir kısmını sizler için derledik.

the forest

11-The Forest: The Forest oyunu uçak kazası sonrasında yaşanan kötü dakikaları ve yamyamlardan kaçmaya çalışan karakterlerin bulunduğu oyundur. Karakterlerin serüveni oyun içerisinde adaya sığınmaları ile devam etmektedir. Uçak kazası sonucunda oyun yamyamlarından biri herhangi bir karakteri esir alıyor ve böylece oyun başlıyor. Gelişme süreci içerisinde olmasına rağmen oldukça kaliteli oyun ile aksiyonu son ana kadar yaşayacaksınız.

starve

10-Dont Starve Together: Dünya üzerinde oynanan aksiyon ve macera türünde bir oyundur. Dört kişi destekli oynanan bu oyun PlayStation üyelerinin ücretsiz oynadığı bir oyundur. Piyasaya çıktığı günden beri binlerce kişinin beğenisini toplayan bu oyun içerisinde bulunan pek çok karakter ile birlikte kendinizi bulacak ve bu aksiyonun içinde ses efektleri ile birlikte gerçeği yaşayacaksınız. Don’t Starve Microsoft Windows, Linux ve OS X tabanlı geliştirildi ve 2013 yılında yapıldı.

Project-Zomboid

9-Project Zomboid: Son yılların gittikçe ilerleyen zombi oyunlarından bir tanesine yenisi eklendi. Oyunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi ise sonuçta en yaparsanız yapın öleceğinizdir. Fakat sizin çabalarınız oyunun sonuna kadar level atlayıp hayatta kalma mücadelesi olmalıdır. Oyun içerisinde devamlı olarak kendinizi yenileyip karakter değişimi yaşamazsanız elektrik ve su kaybı yaşayabilirsiniz. Project Zomboid tamamen hırs ve macera oyunudur. Bu oyun ile hayal gücünüzü geliştirebilecek ve gerçekçi yapımıyla kendinizi zombilerle savaşırken göreceksiniz.

dead-frontier

8-Dead Frontier: Dead Frontier zombilerin insanları istila etmiş olduğu bir kent içerisinde hayatta kalma mücadelesi üzerine kurulu oyun başarılı bir şekilde açık beta döneminden sonra final bölümüne geçti. Oyun severlerin en çok sevdiği arka plan sesleri barındıran Deat Fronteir tam anlamıyla oyunculara oyunun içinde hissini vermektedir. Bu oyunu oynamak için zombi oyunlarına ilgisi olan kişiler için baş sıradadır.

7-Days-to-Die

7- 7 Days To Die: Çok oyunculu bir yapıya sahip olan 7 Days To Die hayatta kalma mücadelesini karakterleriyle bütünleştirerek oyun severlere sunmuştur. Zombi severler için farklı şekillerde oluşturulan bu oyun listenin 7. Sırasını alarak gelişimine devam etmektedir. Bu oyunun tam da size göre olduğunu düşünüyorsanız İnstall Bat’ın çalıştırılmasını sağlayarak giriş yapabilirsiniz.

how-to-survive

6-How To Survive: Her oyun içerisinde karşımıza çıkan zombiler bu oyunda da karşımıza çıkmaktadır. How To Survive’nin konuk ettiği How To Survive diğer oyunlar gibi zombiler üzerine kurulmuştur. Yapılan kaza sırasında batan gemilerin ve insanların adalarda hayatta kalma mücadelesini konu almıştır.How To Survive oyunu bünyesinde birden fazla karakter barındırmaktadır.

Infestation-Survivor-Stories

5- İnfestation: İnfestation oyun içerisindeki karakterlerin bireylere uyarlanması üzerine kurulmuş olan bir oyundur. Oyun içerisinde çizilen yollarda hayatta kalabilmek için çabalayan oyuncular en kolay alanlarda dahi zombilerin istilasına uğrayabilmektedir. Birden fazla kişiyle oynayabileceğiniz bu oyun sosyalliğinizi arttırmak için de önemli bir fırsattır. İnfestation oyunu yayınladığı zamandan itibaren binlerce kişiyi bünyesi altına almıştır.

rust

4-Rust: Son zamanların alışkanlığı haline gelen Survival oyun bünyesine bir yenisini daha aldı. Rust oyununun sadece % 10’unun tamamlanmasına rağmen piyasaya sürülmesi ve kısa zamanda binlerce oyuncuyla buluşması Rust’un iyi bir giriş yaptığını gösteriyor. Liste üzerinde 4.sırada yer alması ile kendini belli eden bu oyundaki karakterler oyuna donanımsız giriş yapmaktadır. Yine bir hayatta kalma oyunu ile karşı karşıyayız.

dayz1

3-Dayz Standalone: Dayz Standalone çoğu kişinin yorumlarından da anlaşılacağı gibi oynandığı zaman zor bırakılan oyunlar arasındadır. Dayz ‘ın sahip olduğu atmosfer ise kıyamet sonrası sessizliğin verdiği ürkütücü ortamın zombiler tarafından basılmış olmasıdır. Bu oyun içerisinde size yüklenen görev ya da sizin yönlenebileceğiniz herhangi bir mekan yok. Bu oyun içerisinde sahip olduğunuz tek hedef hayatta kalma mücadelesidir. Zombi oyunları içerisinde en çok aksiyon yaratan bu oyun binlerce oyuncuya ulaşmıştır. Henüz beta sürecinde olması nedeniyle bolca bug ve hata içerdiğinden dolayı da sıklıkla eleştiri alan oyunların başında gelir.

h1z1

2-H1Z1: H1Z1 oyunu ile yine zombiler ile karşı karşıyayız. Son zamanların en iyi zombi oyunlarından biri olan H1Z1 binlerce oyun severin ilgi alanına kısa sürede girmeyi başardı. Yapımcılığını Sony’nin üstlendiği oyun gerçek para ile oyun içi eşya edinilme imkanı sunduğundan dolayı epey eleştirilmişti ilk çıktığı zamanlarda. Fakat ileriki zamanda bu duruma bir denge getirdiler. Bu oyunun diğer MMOSurvival oyunlardan farkı mekanlarda ve yollarda gördüğümüz arabaların kullanılabilmesidir. Çevrede yaptığınız arayış esnasında size zarar verebilecek birçok hayvan ile karşılaşacağınızı unutmamalısınız. Arka efektler ile aksiyonun zirvesini yaratan bu oyun zombi oyun listesinin ilk 2.sırasına girmeyi başarmıştır.

ark-survival-evolved

1-ARK: Survival Evolved: Bu oyun Ark adasında verilen mücadeleleri yansıtmaktadır. Bu oyun içerisinde birden fazla dinozor ile karşılaşacak ve bu dinozorları evcilleştirme imkanına sahip olacaksınız. Değişik ve keyif verici oyun deneyimini size sunan Survival Evolved en iyi oyunlardan biri olma yolunda ilerlemektedir. Zombi Surival oyunlardan ziyade, dinozorlara karşı verilen mücadeleyi aktaran bu oyun farklı bir hayatta kalma amacı sunmakta bize. Grafikleri ve oynanabilirliği ile oldukça üst seviyede bir oyun deneyimi sunuyor.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar