NCsoft’un Yeni MMORPG’si Blade and Soul

Guild Wars, Aion, Lineage gibi başarılı oyunların yayıncısı NCsoft Asya temalı yeni MMORPG Blade & Soul için hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta kapalı betası yapılan oyun güzel grafikleri ve yenilikçi dövüş sistemi ile bu yılın en çok beklenenleri arasında.

Unreal Engine 3 kullanılarak hazırlanan Blade and Soul Asya MMORPG’lerinden tanıdık olduğumuz öğeleri kullanıyor. Bunula birlikte pek çok benzer oyunda olduğu gibi sadece Çin mitlerinden faydalanılmamış; Rus, Moğol ve Tayvan kültürlerinden pek çok öğe ve karakterden esinlenilerek tüm bunlar fantastik bir dünyaya uyarlanmış.

Hızlı ve görsel açıdan etkileyici bir oynanış biçimini dövüş sanatları ile harmanlayan oyun içeriğindeki şiddet nedeniyle 18+ olarak etiketlenmiş durumda. Seksi karakterler ön planda olsa da Age of Conan’da olduğu gibi çıplaklık Blade and Soul‘da bulunmuyor.

Oynanabilir 4 ırk açıklanmış durumda: Kun, Jin, Gon ve Lyn. Sınıflar ise Blade Master, Kung-Fu Master, Force Master, Destroyer ve Assassin. Tüm ırklar videoda göreceğiniz qinggong adı verilen uçma yeteneğine sahip olacaklar.

Blade and Soul‘un çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi yok fakat 2011’de çıkması bekleniyor. TERA ve Guild Wars 2 gibi oyunların yolda olduğunu düşünürsek yapımcılar Blade and Soul için ellerini çabuk tutacaklardır.

Blade and Soul Ekran Görüntüleri

 

Blade and Soul Tanıtım Videosu

15 comments

  1. Arkadaşlar oyunun resmi sitesi 2009 yılında bu oyunun 2011 yılı haziran ayları gibi açılacağını söylemişti. Fakat bildiğim kadarı ile 2010 yılından beri zaten kapalı bir betası varmış. Ben beta sürümünü bir türlü bulamadım. Umarım bulabilirim. Gerçekten grafik açısından harika bir oyun. Grafik dışında karakterler, skiller, görsel efect’ler. Tamamen MMO oyunlarını silip süpürcek cinsten bir oyun olduğu kesin. Yanlız bu oyunu bekleyenlere bu haberide vermek zorundayım. Oyun ücretsiz olmayacak. Yani WoW gibi para ödememiz gerekecek oyuna. Bu ise oyunu daha zevkli bir hale getirecek. Neden derseniz oyun paralı olduğu için hiç bir şekilde hile programı kullanılmayacak.

  2. inşallah paralı olurda bizim türk bebeleri girmez aga 10k versene bilmem ne seviyesiz muhabbetler olmaz çıkar çıkmaz hemen alırım 🙂 Destroyer benim adamım heralde ondan açarım 😀

  3. Bu oyunu ben 1,5yıldır takıp edıyorum hala cıkmadı 3 ay once okudugum haberlerde %66 sı tamamlanmıstı oyunun…%80 nı tamamlandıktan sonra surulmesı beklenıyor..gerı kalan %20 oyun calısır vazıyettyken tamamlancaktır…Elite™ Sabırsızlıkla Beklıyoruz……..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir