Project Reality 2 Hakkında İlk Bilgiler

Project Reality 2

Battlefield 2 ve ARMA 2 modu olarak bilinen ve beklenenden büyük başarı yakalayan Project Reality‘nin devamı yapılıyor. Project Reality 2 kendi başına bir oyun olarak ve free to play modeli ile yayınlanacak.

Project Reality team’in duyurusuna bakılırsa, CryEngine3 kullanılarak hazırlanan PR2 şimdilik yalnızca PC için planlanıyor. Yapımcı, hedeflerinin “en gerçekçi, kapsamlı ve yetenek gerektiren aksiyon oyununu geliştirmek” olduğunu söylüyor. Taktik ağırlıklı bir aksiyon oyunu olması planlanan Project Reality 2‘de takım koordinasyonu ön planda olacak.

Yapımına geçtiğimiz yıl başlanan PR2‘nin yayınlanmasına daha uzun zaman var. Ekip şimdilerde, iki ay sonra iç testlere başlamak üzere Alpha sürümünü hazırlamaya çalışıyor.

Alpha sürümünde İngiliz ordusu ve isyancı bir grup oynanabilir olacak, daha sonra ise Amerikan ordusu oyuna dahil edilecek. Afganistan’ın Laskar Gar bölgesinin doğusunu birebir modelledikleri Fools’ Road haritası ise şimdilik tek oynanabilir harita.

Project Reality 2 hakkında daha fazla bilgi edinmek ve takip etmek için oyunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.realitymod.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir