Rocket League, 10 Milyona İlerliyor!

Bu yazı 9 yıl önce eklendi.
admin

2015 yılında GTA 5, Batman: Arkham Knight kadar ses getirmiş, 2015 yılının en iyi yükselişine sahne olan, en iyi çıkışı yakalayan Rocket League oyunu, Steam üzerinden kış indirimlerinin de sayesinde, 9 milyon satışa ulaşarak, ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi.

Rocket League_20150427193238

Yeni satış rakamları açıklanan Rocket League, 2015 yılının en iyi oyunları arasında gösterilirken, bulunduğumuz yıla da damgasını vurdu. Psyonix, tarafından geliştirilen oyun, oyuncular tarafından en fazla tercih edilen oyunların başında gelmesinin yanı sıra, en ilgi çeken oyunda olmayı başardı.

2015 yılının Temmuz ayında PC ve PlayStation 4 için ilk defa yayınlanan Rocket League, oldukça kısa bir süre geçmesinin ardından, ciddi bir rağbet görerek, birçok oyuncunun ilgisini çekti. Steam üzerinden satışa sunulan oyunun normal fiyatı 31 TL iken, Steam’in çoğu oyunda yaptığı Kış İndirimi ile birlikte daha uygun fiyata satışa sunuldu. Bunun karşılığı olarak da, 9 milyon barajının geçilmesi gösteriliyor.

Psyonix tarafından 2 milyon dolara üretilen Rocket League, şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte, 9 milyondan fazla satın alındı. Bu oyunun satışlarının oldukça yüksek rakama ulaşmasıyla birlikte, üretici ve geliştirici firmaya 50 milyon dolar kazandırmasıyla da gündemden düşmüyor. Ayrıca dikkat çekmek isteriz ki; oyun için daha sonra yayınlanan ek paketlerin satışları da bu rakama dahil değil.

maxresdefault

2015 yılının en iyi oyunu olarak gösterilen ancak resmiyet kazanmayan Rocket League ‘nin devam oyunu gelir mi bilinmez ancak, tek oyunla bile oldukça büyük bir başarı kazandığı kesin.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar