Sony NGP Detayları

Bu yazı 10 sene önce eklendi.

Sony NGP

Sony geçtiğimiz Ocak ayında yeni taşınabilir konsolu NGP (The Next Generation Portable) hakkında bazı detayları duyurmuştu. Bu yılki E3 fuarı öncesinde NGP‘nin gücünü ve yapabileceklerini gösteren daha fazla detay ortaya çıktı.

Şimdilik bu yıl sonlarında piyasaya çıkması beklenen NGP, Playstation 3’e yakın sistem özellikleri ile dikkat çekiyor. Daha önceki taşınabilir konsolları PSP’ye göre daha büyük bir cihaz olan NGP‘nin 5″‘lik 16.9 OLED ekranı daha geniş görüntü alanı ve daha yüksek çözünürlük sunuyor. Oyunlarda göreceğimiz grafik kalitesi de PS3’e eşdeğer olacak. Oyun yapımcıları bu özellikten faydalanarak hem PS3, hem de NGP üzerinden oynanabilecek online oyunlar hazırlayacaklar. Tanıtımı yapılan Wipeout’da cross platform özelliği ilk kez görücüye çıkarıldı.

Sony Next Generation Portable

Sistem üzerinde iki adet analog stick bulunuyor. Test edenlerin anlattıklarına ve tanıtım videolarına bakılırsa NGP kontroller konusunda oldukça başarılı. Ek olarak ilk kez taşınabilir bir cihaza arka touch pad dahil ediliyor. Ayrıca six-axis sistemi sayesinde NGP‘yi hareket ettirerek kontrol kabiliyeti de sağlanmış.

Cihazla birlikte kurulu GPS, 3G ve Wi-Fi donanımı geliyor. Güzel haberlerden biri de tüm PSP oyunlarının NGP üzerinde oynanabilecek olması. Üstelik bu oyunları doku yumuşatma gibi bazı grafik geliştirme özellikleri ve daha yüksek çözünürlük ile oynayabileceğiz. Son olarak desteklenen video formatlarının sayısı artırılıyor. Yani NGP film ve videolarınızı izlemek için daha fazla seçenek ve daha iyi görüntü performansı sunuyor.

Sony NGP Detayları

NGP – Uncharted: Golden Abyss Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Echo of Soul Phoenix 2.0 20 Aralık’ta Geliyor!

3 sene önce
admin

Echo of Soul Phoenix 2.0 Karşınızda! Echo of Soul’un merakla beklenen büyük güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız. Phoenix 2.0güncellemesi 20 Aralık 2017'de yapılacak bakımla beraber sizlerle olacak. ...

God Of War 4

4 sene önce
admin

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor. Güzel bir K...

Yazıyla İlgili Yorumlar