S.T.A.L.K.E.R. yapımcısından yeni bir MMOFPS – Survarium

S.T.A.L.K.E.R. 2’nin iptal edildiği resmi olarak duyurulmuştu. Bu habere üzülenlere yapımcı Vostok Games’in bir müjdesi var: S.T.A.L.K.E.R.’ın ruhu post apokaliptik bir MMOFPS olan Survarium‘da yaşamaya devam edecek.

Yapımcı Vostok Games’in açıklamasına göre S.T.A.L.K.E.R. 2’nin iptal edilmesinin sebebi yeni bir S.T.A.L.K.E.R. oyunu için fikir haklarının korunamamasıydı. Bu konudaki açıklama resmi STALKER facebook sayfasında yapıldı.

Survarium resmi sitesinde oyun şöyle tanımlanıyor:

“Survarium yakın bir gelecekte geçen ücretsiz bir MMOFPS oyunu. Oyun dünyada meydana gelen kitlesel bir ekolojik felaketi konu alıyor, felaketin arkasındaki nedenler ise pek bilinmiyor. Şehirlerin her yanında ormanlar büyümüş, çıldırmış hayvanlar ve kuşlar endüstriyel alanlara, askeri yapılara, depolara ve elektrik santrallerine saldırıyorlar. Beton ve çelik garip bitkilere ve mantarlara ev sahipliği yapıyor. Tüm bilim insanları dünyayı dehşet verici bir hızla saran anomali ile mücadele etmek için umutsuzca bir mücadeleye girişiyorlar. Ülkeler çöküyor ve anarşi tüm dünyada yayılıyor. Hayatta kimin kalacağını artık güç belirliyor.”

Survarium’un 2013 sonlarında PC için yayınlanması bekleniyor. Daha fazla bilgi için oyunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir