TERA Şubat’ta Ücretsiz Oluyor!

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Tera

Aksiyon odaklı fantezi MMO’su TERA, Şubat 2013’te ücretsiz modele dönüyor.

Çevrimiçi oyunlar alanında dünya çapında en büyük şirketlerden olan Gameforge AG’nin bugün açıkladığı üzere sevilen fantezi MMO’su TERA Şubat 2013’te abonelik modelinden Free to play modeline geçiş yapacak. Aralık ayında oyunun Koreli geliştirici şirketi Bluehole Studio, bu adımın gerçekleşeceğini açıklamıştı. Şimdiyse Gameforge yayıncı şirket olarak oyunun Avrupa versiyonunda da böyle bir değişikliğe gidileceğini duyurdu.

TERA‘nın tüm oyun içeriklerini ücretsiz olarak hayranlarının hizmetine sunacak olmamız bizi çok sevindiriyor. Bu oyunu merak eden herkese oyun kalitesini görme fırsatı vereceğimiz için de ayrıca mutluyuz.” diyor TERA’nın Ürün Müdürü Eva Schmitt.

TERA Free-to-play oluyor

TERA‘nın F2P modeli Free User ve Veteran User olmak üzere iki temel hesap türüne sahip olacak.

Free User ücretsiz olarak maceraya atılabilir ve TERA’nın tüm oyun içeriğine erişim sağlayabilir. Bunlara ırklar, sınıflar, merciler, ekipmanlar, oyuncuya karşı oyuncu içerikleri ve aynı zamanda yeni siyasi sistem gibi benzersiz özellikler de dahildir. Sınırlandırmalar Free User için karakter yeri sayısı veya kullanılabilir banka kasası gibi sadece işlevleri sınırlı seçenekler şeklinde bulunur.

TERA’yı ücret karşılığı edinen oyuncular Veteran User olarak sınıflandırılır ve değişiklik tarihinde abonelik devam etsin etmesin ücretsiz olarak oyunun tüm işlevlerine erişim sağlayabilir. Veteran User, sekiz karakter boşluğu, tüm banka kasaları ve özel, oyuniçi unvanları sayesinde Arborea Dünyası’nda Free User karşı daha fazla konfora sahip olurlar.

TERA Club & yeni içerik

Her iki hesap türünün de TERA Club’a üye olma imkanı bulunur, bu şu anki aboneliğe eşdeğerdir. Aboneliği devam eden oyuncularsa doğrudan club üyeliğini alır. İki hesap türünün üyelerini ayrıca mercilerde daha kısa soğuma süreleri, yüksek deneyim puanları veya destansı binekler kazanma şansı gibi daha yüksek bir oyun konforu bekler.

TERA’nın Free to play sürümünün başlangıcında oyuncular ayrıca yepyeni bir zindan ve 3’e karşı 3 dövüşlerin gerçekleştiği bir Arena daha bulacak.

TERA oyun incelemesi için tıklayın.

TERA Pricing

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. Heroes dedi ki:

    Beklenen son.d