Elder Scrolls Online 2014’ün en büyük oyun faciası olabilir mi?

Bu yazı 4 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern

The Elder Scrolls Online Forbes

İş dünyasının nabzını tutan Forbes tarafından yayınlanan bir makaleye göre, evet; Elder Scrolls Online 2014’ün en büyük oyun felaketi olabilir. Felaket öngörülerinin başlıca nedeni olarak da yayıncının aylık ödeme sistemini tercih etmesini gösteriyorlar.

Makalede, geçmişte Star Wars: The Old Republic‘in de World of Warcraft’la yarışacağı, yerleşik ve sadık kitlesi sayesinde aylık ödeme sistemini kabul ettireceği düşüncesiyle yola çıkıldığı vurgulanıyor. Fakat 200 milyon dolarlık bütçe ile geliştirilen The Old Republic, köklü geçmişine ve Elder Scrolls’dan daha büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına rağmen, aylık ödeme sistemi nedeniyle oyuncu kitlesini uzun süre koruyamamıştı.

Şöyle bir gerçek var ki, Elder Scrolls Online‘ın finansal bir başarı olabilmesi için milyonlarca oyuncunun 60$ ödeyip oyunu satın alması ve ayrıca yıl boyunca 180$ daha ödemeyi göze alması gerekiyor.

Yazının devamında Elder Scrolls’u bir MMO olarak geliştirme düşüncesinin tutarsızlığından da bahsediliyor. Elder Scrolls serisi gücünü tek kişilik bir oyun olmasından alıyor. Serinin tüm oyunları gerçek bir kahraman olarak yükselişinizi hissettiriyor ve zafer duygusunu yaşamanızı sağlıyor. Benzeriniz olan 50 kişi etrafınızda, tepelerinde isimleri ile koşuştururken bu ne kadar mümkün olabilir diye de sormak gerekiyor.

Bir Elder Scrolls hayranı olarak bu endişelerin yersiz çıkmasını yürekten diliyorum. Yazının tamamını okumak isterseniz buraya tıklayın.

Benzer Yazılar

God Of War 4

5 ay önce
riza.altiner

Sony konferansın da bizlere videolar ile gösterilen bu yapım bizleri heyecanlandırmakta doğrusu. Playstation’ a özel olarak piyasaya sunulacak olan bu oyun oldukça dersine çalışmış gözüküyor.Güzel bir K...

Metin2 Her Geçen Gün Büyüyor

5 ay önce
riza.altiner

Bildiğimiz gibi internet kafelerin olmazsa olmazı bir online oyundur. Oyun gençlerin ve yetişkinlerin oynadığı bir olmakla beraber birçok kullanıcısı bulunmaktadır.Oyunu eskiden bende çok oynardım. Market a...

Yazıyla İlgili Yorumlar

  1. dankota dedi ki:

    Sanmam elder scrolls online varken AA yerini kapatamaz eso grafik motoru görüntü bakımınden videolarda çok yavan duruyor özellikle gw2 oynayan insanları oyunun adeta kukla gibi olan hareketleri sarıcağını düşünmem fakat hikayesi ve geçmişi olduğu için sanırsam swo gibi ilk patlama yapar gibime geliyor.