No Man’s Sky’ı tamamıyla keşfetmek 5 milyar yıl sürecek!

Bu yazı 3 sene önce eklendi.
Jack O'Lantern

Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky‘ın kendiliğinden gelişen yapısının ortaya koyabileceklerini anlatarak bitirmek mümkün görünmüyor. Oyun evreni o denli geniş olacak ki, tamamını keşfetmeye kendi güneşimizin tahmin edilen ömrü bile yetmeyebilir.

No Man's Sky Gamescom 2014

Geçtiğimiz haftaki Gamescom etkinliğinde Hello Games kurucularından Sean Murray oyun evreninin büyüklüğünü açıkladı. Oyun geliştirilmeye ilk başlandığında, ekip evrendeki tüm gezegenlerin oluşturulması için 32 bit’lik bir rakam kullanıyormuş. Bu 32 bit’lik rakam ile her gezegende bir saniye geçirmek koşuluyla dört-beş bin yılda oyun evrenini keşfetmek mümkünmüş.

Bu yetmemiş olacak ki, ekip 64 bit’lik bir rakam kullanmaya karar vermiş. Böylece her gezegende bir saniye geçirilmesi durumunda tüm evreni keşfetmek  beş milyar yıl sürecek. Yani, kendi dünyamızın ve güneşimizin bu kadar zamanı kalmadığını düşünürsek (ayrıca birileri ölümsüzlüğün sırrını bulmaz ise), hiç kimse oyundaki her şeyi görme şansına erişemeyecek.

No Man’s Sky resmi sitesi için tıklayın.

No Man’s Sky Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Playerunknown’s Battlegrounds: Hayatta Kalma Savaşı resmen başladı!

2 ay önce
Zayt

Nfinity Games’in Türkiye, Ortadoğu, Kıbrıs ve Azerbaycan’da servisini üstlendiği bilgisayar oyunu “Playerunknown’s Battlegrounds”, 26 Mart Pazar günü İstanbul – Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezinde görkeml...

Counter-Strike 1.6 Tekrar Geliyor

6 ay önce
Blood

Zamanın en iyi oyunları arasında olan ve halen daha olsa oynarız diyen bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike 1.6 CS:GO üzerinden geliyor. Geçtiğimiz günlerde bir mod yayıncısı tarafından ilk fra...

Yazıyla İlgili Yorumlar