Funcom’un sıradaki MMORPG’si The Secret World

Anarchy Online, Age of Conan ve Bloodline Champions gibi oyunları ile tanıdığımız Norveçli yapımcı Funcom’un yeni MMORPG’si The Secret World, Illuminati, Templar ve Dragon isimli üç gizli topluluğun mücadelesini konu alıyor. Modern dunyada geçen oyun hepimizin bildiği doğaüstü efsanelerin (cadılar, zombiler ve hatta ejderhalar) gerçek olduğunu varsayıyor.

The Secret World’de vazgeçilen öğeler yalnızca elfler, cüceler değil; ayrıca klasik seviye atlama mantığından da vazgeçilmiş. Görevleri tamamladıkça yine tecrübe puanı kazanıyorsunuz fakat bu kez tecrübe puanlarınızı skill satın almak için kullanıyorsunuz. Oyun skill açısından çok geniş bir yelpaze sunuyor. Yapımcılar başlangıçta 500’ün üzerinde skill olacağından bahsediyorlar. Bu skill’ler mesafeli silahları, yakın mesafe saldırılarını ve büyüleri kapsıyor.

Henüz bir çıkış tarihi belirtilmedi fakat The Secret World uzun bir zamandır yapım aşamasında ve yapımcılar tarafından şimdiye kadar çok sayıda ekran görüntüsü ve video yayınlandı. Getirmeyi düşündükleri yenilikleri Age of Conan’da olduğu gibi başarılı şekilde uygulayabilmelerini umuyoruz.

The Secret World Ekran Görüntüleri

 

The Secret World GDC 2011 Videosu

5 comments

  1. Oyun ne zaman açılır acaba. İndirme linki fln varmı yoksa benmi göremedim fenaya benzemiyor oyun 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir