Prime World’ün Çıkış Tarihi Yaklaşıyor

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Prime World

Bu yıl E3 Ödülleri dahil pek çok başarıya imza atan Prime World’de açık beta devam ediyor ve oyunun tam sürümünün sonbahar aylarında yayınlanması bekleniyor. Beta ilk olarak oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Nival’in merkezi Rusya’da başlamış ve hemen ardından Türkiye 2. Prime bölgesi seçilmişti. Nival ekibi, Türkiye’deki oyuncu topluluğunun hem rekabeti hem oyuncular arası işbirliğini sevdiğine vurgu yaparak, “MOBA’ya getirdiğimiz yenilikler Türk oyuncular tarafından büyük ilgi görüyor ve oyunla ilgili stratejik kararlar alırken Türk oyuncu topluluğunun ne dediğini mutlaka göz önünde bulunduruyoruz” diyor.

Prime World Türkçe

MOBA (Massive Online Battle Arena) piyasasında rekabet kızışırken son dönemin popüler oyunlarından Prime World’ün MOBA ve MMO’yu bir araya getiren oyun tarzı ilgi çekmeye devam ediyor. E3 2013’de hem En İyi MOBA hem de En İyi Strateji Oyunu ödüllerini alan Prime World, DOTA 2 ve League of Legends karşısında güçlü bir rakip olarak konumunu koruyor. Nival tarafından “rekabete dayalı ve işbirliği gerektiren RPG” olarak nitelendiren Prime World’de iki unsur bir araya geliyor: MOBA’ların güçlü yanı yani hızlı ve aksiyon dolu oyun seansları ve MMO’ların güçlü yanı yani kalıcı karakterler geliştirebilmek, kale inşası, PVE ödülleri, eğlenceli raid’ler ve PVP.

Prime World’ün her geçen gün artan Türk oyuncu kitlesi sıkı MOBA’cıların yanısıra MMO’culardan oluşuyor. Oyuncu topluluğundan alınan geri dönüşlere göre Prime World’ün en çok beğenilen özellikleri şunlar: PVE savaşlarına dozunda yer vermesi; lider sıralaması yerine takım çalışmasını ön plana çıkarması; kale kurma ve geliştirme özelliği; sosyal bir oyun olması; 700’ün üzerinde yetenek ve kombinasyon olması; bir class’a bağımlı olunmaması ve karakterinizi bazen bir healer bazen bir tank gibi modifiye edebilmeniz; kahramanların görünümleri (ki bu sayede bazen bir komando bazen bir kurt adam veya Elf okçu olabiliyorsunuz).

Prime World Türkiye

Oyunun bunlar gibi, klasik MOBA’lardan ayrılan özelliklere sahip olması bu yılki oyun fuarlarında büyük ilgi ve merak uyandırmasına sebep oldu. Oyuncuların ister MOBA maçları yapabilmesi isterlerse PVE haritalarında takımlarıyla birlikte ejderhalara karşı savaşabilmesi, bu türe getirilmiş önemli ve ayrıştırıcı yeniliklerden biri olarak nitelendiriliyor. Tamamen Türkçe ve free-to-play olan Prime World’ün çıkışına çok az kala betadaki Türk oyuncu topluluğuna katılabilir, klanlara katılabilir ve önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Türkiye turnuvalarında yerinizi alabilirsiniz.

Prime World incelemesi için tıklayın.

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar