Prime World’ün PvE’cilere Sürprizi Var

Bu yazı 11 yıl önce eklendi.

Prime World

Nival’in Türk oyuncu sayısı her geçen gün artan oyunu Prime World’e yepyeni bir savaş modu geldi. Tıpkı gerçek yaşam gibi, Prime World dünyasında, yani Praia’da da doğum, büyüme ve ölüm döngüsü mevcut. Benzer oyunlarda pek rastlanmayan bu özelliğe bir başka farklı element daha eklendi. Gizemli Leydi ile onun sadık arkadaşına yardım etmek ve hayal bile edemeyeceğiniz sayıda Garibe ile savaşmak artık mümkün. Hazır mısınız?

Katıksız PvE, Prime World benzeri oyunlarda pek görülen bir özellik değil. Nival oyuncuların sıkça şikayet ettiği bu sorun için bir çözüm geliştirdi. Prime World tarihinin tamamen PvE tabanlı ilk haritası açıldı. Bu yeni PvE modunun ismi “İmtihanlar”. Bu yeni haritada diğer oyuncularla savaşmak yerine, AI rakiplere karşı bir savaş veriliyor. Savaşta tüm oyuncular işbirliği yapabiliyor. Tek oyuncu modunda ilginç bir macera yaşayan oyuncular, Lafit İmparatorluğu’nun Garibelere dönüşen ordusuna karşı mücadele ediyorlar ve zengin kaynaklar edinmek için dört arkadaşlarıyla birlikte savaş alanına dönüyorlar.

En fazla beş kişiden oluşan takımların kahramanları, taarruzda olan Garibelere karşı hem daha önceden aşina oldukları modlarda hem de yeni modlarda oynayabiliyorlar. İmtihanlar modu oyuncuların takımlarını ve taktiklerini seçerken farklı bir tavır almalarına olanak sağlıyor. Klasik Borderlands, Dragonwald ve Outpost’taki taktikler ve takım yapılarından ayrılan özellikler ortaya çıkıyor.

Prime World İmtihanlar

Bu yeni PvE anlayışında sadece Garibe ordularına karşı bir savaş. Nival yeni modu aktive etmelerinin sebebini şöyle özetliyor:

  • Prime World tarzı oyunlara yeni bir bakış açısı getirmek.
  • Yeni başlayanlara, daha basit ve daha rahat bir ortamda oyuna adapte olma imkanı sunmak.
  • Sadece PvP’den sıkılanlar için mükemmel bir alternatif yaratmak.
  • En öngörülemeyen durumlarla takım olarak başa çıkmayı öğrenme imkanı sağlamak.
  • En sevilen kahramanların yeni yüzlerini göstermek.

İmtihanlar, hem yeni hem de tecrübeli oyunculara hitap edecek şekilde farklı düzeylerde hazırlandı. Daha iyi bir ödül için, oyuncuların saldırgan garibelere karşı taktik geliştirmeleri, kahramanlık mucizelerini ortaya koymak için farklı kompozisyonda kahramanları bir araya getirmeleri ve takımın geri kalanı için hayatlarını riske atmaları gerekiyor.

Alan Kontrolü geçerli olan ve artırılmış sayıda bonus sembolü yer alan haritadaki ortalama 25 dakika sürecek olan savaşın tek bir saniyesini bile kaçırmamak gerek.

Normal kahraman rollerinin korunduğunu, ancak yeni takım taktiklerinin oyuna eklendiğini de belirtelim. Diğer yenilikler ise şu şekilde: Terramorphing ve Ana Vatan konseptleri daha da geliştirildi. Rakibin AI olmasına rağmen, mod fazlasıyla dinamik. Garibelere yeni ve özel pek çok yetenek verildi. Haritaya pek çok benzersiz düşman eklendi. Bonus sembollerinin daha uzun süre kalıcı olması sağlandı, yeni pozitif etkiler eklendi ve eski etkiler de iyice geliştirildi.

Ve son olarak da, Prime World tarihinde ilk kez, oyuncular artık oyunların zorluk derecesini kendileri seçebilecek.

İmtihanlar, 13 Haziran 2013 günü aktive ediliyor.

Prime World incelemesi için tıklayın.

Prime World Tanıtım Videosu

Benzer Yazılar

Final Fantasy 8 Remastered, iOS ve Android İçin Yayınlandı

3 yıl önce
admin

Square Enix tarafından Final Fantasy 8 Remastered mobil yayınlandı. Android ve iOS platformları için yayınlanan oyun her iki platformda da 159 TL fiyat ile satışa sunuldu. Oyun piyasaya 1999 yılında sürülmü...

Watch Dogs Legion Bu Hafta Sonu Ücretsiz Oynanabilecek!

3 yıl önce
admin

Ubisoft, oyunlarından Watch Dogs Legion 25-29 Mart tarihlerinde tamamen ücretsiz oynanabilecek.  Ubisoft tarafından yapılan açıklamada Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Windows PC içi...

Yazıyla İlgili Yorumlar